مهندسی بهداشت محیط ایران

بهداشت محیط – بهداشت حرفه ای – بهداشت عمومی – تغذیه و رژیم درمانی

35% تخفیف ویژه

تخفیف ویژه خرید پکیج آموزشی دوره کمک بهیاری | تخفیف 35% اعمال شد.برای مشاهده پکیج کلیک کنید

آموزش ویدئویی نسخه خوانی در داروخانه ... کلیک کنید

  • متن مطلب

داود وکیلی

کارشناس مهندسی بهداشت | طراح وب و وبلاگ نویس

جزوه آمار مقدماتی و پیشرفته

آمار مقدماتی و پیشرفته + دانلود رایگان جزوه

بنام خدا و با سلام خدمت شما کاربر گرامی سایت مهندسی بهداشت محیط ایران .

در این تایپک از سایت ، جزوه تقریبا کاملی رو از آمار مقدماتی و پیشرفته رو در ۳۲۹ صفحه براتون قرار دادیم که می توانید به رایگان نسخه PDF این فایل رو دانلود کنید .

آمار چیست؟ 

آمار به عنوان یک موضوع علمی، امروزه شامل مفاهیم و روش‌هائی است که در تمام پژوهش‌هایی که مستلزم جمع‌آوری داده‌ها به وسیله یک فرآیند آزمایش و مشاهده و انجام استنباط و نتیجه‌گیری به وسیله تجزیه و تحلیل این داده‌ها هستند، اهمیت بسیار دارند.

آمار هنر و علم جمع‌آوری، تعبیر و تجزیه و تحلیل داده‌ها و استخراج تعمیم‌های منطقی در مورد پدیده‌های تحت بررسی است.

معادل کلمه آمار در زبان انگلیسی Statistics است که از لحاظ تاریخی، از کلمه لاتین status مشتق شده و یکی از معانی کلمه اخیر، دولت است.
در طول چندین دهه، آمار فقط با بیان اطلاعات و مقادیر عددی درباره اقتصاد، جمعیت شناسی و اوضاع سیاسی حاکم در یک کشور، سر و کار داشت.
حتی امروز، ‌بسیاری از نشریات و گزارشهای دولتی که توده‌ای از آمار و ارقام را در بر‌دارند و تحت عناوینی از قبیل « آمار تولید مزارع» و «آمار کارگران» منتشر می‌شوند، معنی اولیه کلمه آمار را در ذهن زنده می‌کنند.
اکثر افراد معمولی هنوز این تصور غلط را درباره آمار دارند که آن را منحصر به ستون‌های عددی سرگیجه‌آور و گاهی یک سری شکل‌های مبهوت‌کننده می‌دانند.

بنابراین، یادآوری این نکته ضروری است که نظریه و روش‌های جدید آماری، از حد ساختن جدول‌های اعداد و نمودارها بسیار فراتر رفته‌اند. نمایش‌های عددی به صورت جنبه‌ای فرعی از آمار درآمده‌اند.

 

امیدوار هستیم که این فایل ارزشمند نیز مورد استفاده شما قرار بگیره . در صورت هرگونه مشکل در دانلود فایل و یا خرابی از طریق دیدگاه های همین مطلب ما رو مطلع سازید . ضمنا با عضویت در خبرنامه سایت از جدیدترین فایل ها و تخفیف ها و مطالب و استخدامی ها مطلع شوید .

منبع : سایت مهندسی بهداشت محیط ایران .

در صورتی که نیاز به فایل قابل ویرایش ( پاورپوینت ) دارید می توانید از زیر همین مطلب خریداری کنید . اما فایل pdf آن به رایگان برای دانلود شما عزیزان قرار داده شده است .

دکمه اشتراک گذاری تلگرام برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید

فایل pdf رایگان که می توانید دانلود کنید . و فایل ppt پاورپوینت نیز جهت خرید آماده است . تعداد صفحات در هر دو مورد 329 صفحه.

فرمت: pdfحجم :2.5 مگابایت

3900 تومان

خرید این فایل

نسخه pdf این فایل رایگان هست ، و می توانید به رایگان دانلود کنید . اما نسخه پاورپوینت و قابل ویرایش رو می توانید پس از خردی در محیط امن و توسط کلیه کارتهای بانکی دانلود نمایید .

نویسنده :
داود وکیلی
دیدگاه ها ی این مطلب

فروشگاه ما

تخفیف آموزش نسخه خوانی در داروخانه