دانلود پاورپوینت رایگان تصفیه فاضلاب کارخانه کاغذ سازی و خمیر کاغذ

۱۷ مهر ۱۳۹۶ 354 بار بدون دیدگاه داود وکیلی

بسیاری از فرایندهای صنعتی همانند کاغذ سازی در سراسر کشور ما و همچنین در سراسر دنیا در حال تولید حجم بالایی از فاضلاب ها و پساب های صنعتی هستند. بسیاری از این پساب ها با انجام یک سری فرایندهای تصفیه و سبک سازی وارد شبکه های جمع آوری فاضلاب ، رودخانه ها و یا زمین و مزارع کشاورزی می شوند! این پساب ها که اغلب طی فرایندهای مختلفی در صنایع تولید می شوند یکی از منابع اصلی آلودگی آبها و از بین رفتن موجودات آبزی، تهدید بهداشت عمومی و محیط زیست می باشند.

کاغذ سازی فاضلاب کاغذ سازی تصفیه فاضلاب خمیر کاغذ تصفیه فاضلاب کارخانه ساخت کاغذ ppt

فاصلاب کارخانه کاغذ سازی

کاغذ یکی از پر استفاده ترین مواد در زندگی روزمره ماست که از الیاف گیاهی با محتوای سلولزی بالا تشکیل شده است.این الیاف از درختان متنوعی بدست می آیند بطوری که یک سوم کل چوب جهان برای تولید کاغذ مصرف می شود. فرایند کاغذسازی مراحل زیاد و البته متنوعی دارد. از طرفی همانند صنایعی همچون نفت،پتروشیمی،خودروسازی از پرمصرفترین منابع آب به شمار می رود. و به طبع آن جزو صنایعی با بالاترین میزان تولید فاضلاب در جهان می باشد.

فاضلاب صنایع کاغذ سازی در کنار حجم زیاد، دارای غلظت های بالایی از COD ،BOD، مواد معلق، رنگ و کدورت می باشد. بسیاری از ترکیبات موجود در فاضلاب صنایع کاغذ سازی علاوه بر اینکه تنوع بالایی دارند ، کم محلول در آب نیز می باشند و در مقابل تصفیه بیولوژیکی نیز مقاومت دارند. لذا در فرایندهای متداول تصفیه فاضلاب مشکلاتی رو پدید می آورند.

این مطلب را نیز حتما بخوانید : دانلود پاورپوینت بازیافت کاغذ

در این میان ترکیبات کلردار و مواد رنگزا به عنوان نگرانی های اصلی در تصفیه این فاضلاب ­ها است. همچنین تأثیر سوء تخلیه این فاضلاب­ ها بر زیبایی و مسایل زیست محیطی را هم باید در نظر داشت. مجموع این عوامل باعث شده تا فاضلاب صنایع کاغذ سازی یکی از مشکل ترین فرایند های تصفیه صنعتی را داشته که با پیچیدگی در فرایندهای مربوطه همراه است.

پاورپوینت آماده تصفیه فاضلاب کارخانه کاغذ سازی

در ادامه فایل آماده و رایگان پاورپوینت کارخانه کاغذسازی و خمیر کاغذ را به رایگان می توانید دریافت کنید. تعداد پاورپوینت ها ۲ عدد و به زبان فارسی و قابل ویرایش می باشند. امید است که این اشتراک رایگان برای شما مفید باشد.

فرمت : Zip حجم : 3 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب Zip بوده که محتوی 2 عدد فایل پاورپوینت فارسی قابل ویرایش در ارتباط با صنایع کاغذ سازی و تصفیه فاضلاب این صنعت می باشد.

نویسنده : داود وکیلی

سلام ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس مهندسی بهداشت محیط و ساکن شهر خوی . کار طراحی و وبلاگ نویسی رو دنبال میکنم و طراحی وب رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

جایگاه تبلیغ بنری شما

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
گزارشکار آزمایشگاه شیمی محیط

گزارش کار آزمایشگاه شیمی محیط


بنام خدا عرض سلام خدمت دانشجویان و کاربران گرامی واحد شیمی محیط یکی از واحدهای شیرین کارشناسی مهندسی بهداشت محیط هست . ...

مشاهده : 5,571 بار
نمونه گزارش کار آموزی بهداشت عمومی

نمونه گزارش کارآموزی بهداشت عمومی


بنام خدا سلام گزارش کارآموزی بهداشت عمومی :  ارائه شده ر دانشگاه علوم پزشکی تهران برای بهداشت عمومی 2 مورد عناوین گزارش کار ...

مشاهده : 10,990 بار
پاورپوینت آکنه،بیماری آکنه ، دانلود پاورپوینت برای آکنه

پاورپوینت آکنه


پاورپوینت آکنه بنام خداوند خوبی ها پاورپوینت آکنه ، فایلی هست که در این تایپک برای شما ارائه شده است . مقدمه : عوامل ...

مشاهده : 1,414 بار

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.