مهندسی بهداشت محیط ایران

بهداشت محیط – بهداشت حرفه ای – بهداشت عمومی – تغذیه و رژیم درمانی

35% تخفیف ویژه

تخفیف ویژه خرید پکیج آموزشی دوره کمک بهیاری | تخفیف 35% اعمال شد.برای مشاهده پکیج کلیک کنید

آموزش ویدئویی نسخه خوانی در داروخانه ... کلیک کنید

  • متن مطلب

داود وکیلی

کارشناس مهندسی بهداشت | طراح وب و وبلاگ نویس

راهنمای آموزشی بهداشت محیط مدارس

راهنمای جامع آموزشی بهداشت محیط مدارس

بنام خدا و با سلام ؛ در این تایپک ، برای شما عزیزان ، فایل جامعی در ارتباط با بهداشت محیط مدارس جهت دانلود قرار دادیم که امیدوار هستیم مورد استفادتون قرار بگیره . پس از مقدمه ای کوتاه ، در انتهای مطلب می توانید دانلود کنید .

مقدمه:
یکی از مهمترین و ابتدایی ترین حقوق و نیازهای حیات بشری سلامت است که از عمده ترین برنامه های دولت محسوب شده و برای دستیابی به بالاترین سطح آن باید به تمامی گروههای جامعه توجه شود که در این میان دانش آموزان از اهمیت خاصی برخوردار هستند زیرا آنان علاوه بر اینکه جزء اقشار آسیب پذیر جامعه می باشند، آینده سازان جامعه نیز می باشند.

حتما بخوانید : دانلود کتابچه اصول بهداشت محیط در بیمارستان ها

یکی از راههای ارتقاء بهداشت و سلامت دانش آموزان تحقق هدف های بهداشت مدارس و استانداردنمودن آنها از دیدگاه بهداشتی – بهداشت محیط مدارس –  بوده تا علاوه بر تأمین و حفظ سلامت آنها زمینه فراگیری رفتارهای بهداشتی در جامعه افزایش یابد. مدرسه یکی از مهم ترین نهادهای سازمان یافته رسمی کشور است که باید با فراهم نمودن محیطی سالم و بهداشتی به جسم و روان کودک جامعه، امکان شکوفایی بدهد و آنان را نسبت به دیگر اشخاص، خانواده و اجتماع مسئول سازد، بدیهی است سرمایه گذاری در امر سلامت دانش آموزان از نظر اقتصادی نیز منطقی بوده و موجب افزایش بهره دهی خواهد بود بدون شک محیط مادی و فیزیکی حاکم بر مدرسه یکی از مؤلفه هایی است که در اموزش و پرورش کودکان تأثیری اجتناب ناپذیر دارد.
مدارس باید به گونه ای باشند تا از هر لحاظ به نیازهای جسمی، روانی و اجتماعی دانش آموزان پاسخ دهند در آموزش و پرورش نوین فضای فیزیکی بعنوان یک عامل زنده و پویا در انجام فعالیتهای آموزشی و تربیتی دانش آموزان تلقی می گردد. چنانچه در مدرسه آب سالم، سرویسهای بهداشتی، فضای کافی، سیستم جمع آوری مواد زائد، تجهیزات، وسایل مناسب و استاندارد وجود نداشته باشد و بطور کلی آسایش محیطی فراهم شود، بطور قطع تلاشهای آموزش و پرورش معلمان و مربیان بازدهی مطلوب نخواهد داشت.

 

+++ عزیزان راهنمای جامع بهداشت محیط مدارس رو می توانید هم اکنون دریافت کنید .

موفق باشید .

دکمه اشتراک گذاری تلگرام برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید
فرمت: Pdfحجم :500 کیلوبایت
نویسنده :
داود وکیلی
دیدگاه ها ی این مطلب

فروشگاه ما

تخفیف آموزش نسخه خوانی در داروخانه