مهندسی بهداشت محیط ایران

بهداشت محیط – بهداشت حرفه ای – بهداشت عمومی – تغذیه و رژیم درمانی

35% تخفیف ویژه

تخفیف ویژه خرید پکیج آموزشی دوره کمک بهیاری | تخفیف 35% اعمال شد.برای مشاهده پکیج کلیک کنید

آموزش ویدئویی نسخه خوانی در داروخانه ... کلیک کنید

  • متن مطلب

داود وکیلی

کارشناس مهندسی بهداشت | طراح وب و وبلاگ نویس

کتابچه ایمنی مواد شیمایی ، سموم و گندزدا بیمارستان

ایمنی مواد شیمایی ، سموم و گندزدا بیمارستان – MSDS

بنام خدا و با سلام ؛ ایمنی مواد شیمایی ، سموم و انواع گندزداها در بیمارستان ها یکی از موارد حائز اهمیت در بهداشت محیط بیمارستان می باشد . لذا در این زمینه یک کتابچه ای رو در زمینه MSDS و ایمنی مواد شیمیایی بیمارستان با شما به اشتراک می گذاریم که مربوط به دانشگاه علوم پزشکی قم هست . در انتهای همین مطلب و پس از مقدمه ای کوتاه می توانید به رایگان دانلود و مطالعه بفرمائید .

MSDS یا برگه اطلاعات ایمنی مواد از حروف اول کلمات ، Safety (ایمنی) ، و Material (مواد) ، Data (اطلاعات) و Sheet ( برگه یا ورقه) تشکیل یافته و به برگه یا ورقه ای اطلاق می شود که اطلاعات ایمنی ماده روی آن درج شده باشد .

هنگامی که با مواد شیمیایی مختلف کار می کنیم امکان بروز حوادث مختلف نظیر تماس پوستی بلع، استشمام، آزاد یا ریخته شدن مواد در محیط و غیره وجود دارد . بنابراین بسیار مهم است که بدانیم در مقابله با این حوادث چگونه باید عمل نمود. اطلاعات لازم برای این منظور در برگه هایی به نام برگه های اطلاعات ایمنی مواد یا همان MSDS جمع آوری می گردد که در موارد اضطراری می توان از آنها استفاده نمود.

برگه اطلاعات ایمنی مواد، اطلاعات پایه ای درباره مواد یا فرآورده های شیمیایی را در بر می گیرد. این برگه، دارای اطلاعاتی پیرامون خصوصیات، پتانسیل آسیب زایی مواد، نحوه استفاده ایمن و چگونگی برخورد در مواقع اضطراری است .

msdss

حتما بخوانید : دانلود کتابچه اصول بهداشت محیط در بیمارستان

MSDS متشکل از متن ها و عبارت های استاندارد بوده و اطلاعات بهداشتی و ایمنی مواد شیمیایی را بطور خلاصه بیان می کند . این اطلاعات توسط کارشناسان مجرب سازمان های بین المللی از شرکت های سازنده و مراکز کنترل سموم، جمع آوری و اصلاح و بررسی شده است . این برگه ها، برگه های اطلاعات فنی هستند و اطلاعات مربوط به خطرات ویژه، کارکردن ایمن و دستورالعمل های اضطراری و اطلاعات اساسی مواد شیمیایی را برای مصرف و کاربرد آن ها در محیط کار توسط کاربران فراهم می نماید.

کتابچه ایمنی رو به رایگان دانلود و مطالعه نمایید .

دکمه اشتراک گذاری تلگرام برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید

فایل پیوستی در قابل PDF و در 40 صفحه می باشد .

فرمت: PDFحجم :1 مگابایت
نویسنده :
داود وکیلی
دیدگاه ها ی این مطلب

فروشگاه ما

تخفیف آموزش نسخه خوانی در داروخانه