مدیریت تغذیه در بحران و بلایا

۲۲ دی ۱۳۹۴ 1,882 بار بدون دیدگاه داود وکیلی

مدیریت تغذیه در بحران و بلایا

مدیریت تغذیه در بحران و بلایا

بنام خدا و با سلام ؛ موضوع این تایپک از سایت مهندسی بهداشت محیط ایران رو به تغذیه در بحران اختصاص داده ایم . البته مثل برخی از مطالب سایت ، پس از مقدمه ای کوتاه فایل آماده ای رو برای دانلود رایگان قرار دادیم که می توانید دریافت و در اختیار داشته باشید ، پس با ما همراه باشید .

تغذیه در بحران شامل موارد زیر می باشد :

۱) برنامه تغذیه همگانی:
این برنامه، غذا برای کل جمعیت بال دیده را فراهم می آورد که بایستی از طریق مواد غذایی مناسب حداقل روزانه ۲۱۰۰ کیلو کالری انرژی و ۵۰ گرم پروتئین را برا ی هر فرد در اوایل بحران تأمین نماید.

۲) برنامه تغذیه تکمیلی:

برنامه تغذیه تکمیلی غذای اضافی برای گروههای آسیب پذیر( مادران باردار و شیرده ـ کودکان زیر ۵ سال – سالمندان) وآنهایی که نیاز به نوتوانی تغذیه ای( بیماران) دارند را تأمین می کند.

حتما بخوانید : دانلود پاورپوینت رایگان بهداشت محیط در بلایا

۳)  برنامه تغذیه درمانی:
برنامه تغذیه درمانی جهت کاهش میزان مرگ و میر در کودکانی که از سوءتغذیه شدید رنج می برند تدوین می گردد. همچنین ارائه مشاوره تغذیه به افراد رنجور و بیمار در جهت استفاده بهینه از منابع غذایی موجود و کم کردن خطر بعضی از بیماریها مثل فشار خون، دیابت، بیماریهای قلبی را نیز شامل می گردد.

۴ـ آموزش تغذیه به مدیران و افرادی که در ارتباط با آماده سازی برای شرایط بحران ملی و پاسخگویی به آنها درگیر هستند و به کل جمعیت :
در جهت استفاده بهینه از گروههای مواد غذایی و آگاهی خانواده ها درمورد نحوه تغذیه افراد در سنین مختلف و مراقبت بیشتر افراد آسیب پذیر باید برنامه آموزشی چهره به چهره و گروهی در منطقه تدوین گردد. همچنین آموزش روتین و سلسله مراتبی بر اساس طرح درس به کلیه پرسنل وافراد درگیر در بحران الزامی به نظر می رسد.

توضیحات بیشتری رو ارائه نمیدهیم ، چون بحث بسیار طولانی هست ، و حتما پیشنهاد میکنیم که این فایل رایگان رو دانلود کنید که حاوی مطالب ارزشمندی در ارتباط با تغذیه و بالاخص تغذیه در بحران هست . که امیدواریم حسب مورد ، براتون مفید باشه .

موفق باشید | سایت مهندسی بهداشت محیط ایران | www.iehe.ir

فرمت : Pdf حجم : 4.2 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب PDF در 83 صفحه می باشد .

نویسنده : داود وکیلی

سلام ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس مهندسی بهداشت محیط و ساکن شهر خوی . کار طراحی و وبلاگ نویسی رو دنبال میکنم و طراحی وب رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

جایگاه تبلیغ بنری شما

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
انرژی بادی

انرژی بادی + دانلود پاورپوینت


تعریف انرژی انرژی ( از واژه یونانی ἐνεργός به معنی فعالیت ) یا کارمایه، در فیزیک و دیگر علوم، یک کمیت ...

مشاهده : 3,611 بار
ایمنی بیمار

ایمنی بیمار + دانلود پاورپوینت


ایمنی بیمار - Patient Safety به نام خداوند نیکی ها، با سلام خدمت شما کاربر گرامی سایت بهداشت محیط ایران سایت مهندسی ...

مشاهده : 5,342 بار
آلودگی محیطی مواد غذایی

آلودگی محیطی مواد غذایی


آلودگی محیطی مواد غذایی + دانلود پاورپوینت آماده بنام خدا  مقدمهای بر آلودگی محیطی مواد غذایی : غذاهایی را بهداشتی می نامند که ...

مشاهده : 1,863 بار

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.