مهندسی بهداشت محیط ایران

بهداشت محیط – بهداشت حرفه ای – بهداشت عمومی – تغذیه و رژیم درمانی

35% تخفیف ویژه

تخفیف ویژه خرید پکیج آموزشی دوره کمک بهیاری | تخفیف 35% اعمال شد.برای مشاهده پکیج کلیک کنید

آموزش ویدئویی نسخه خوانی در داروخانه ... کلیک کنید

  • متن مطلب

داود وکیلی

کارشناس مهندسی بهداشت | طراح وب و وبلاگ نویس

مدیریت تغذیه در بحران و بلایا

مدیریت تغذیه در بحران و بلایا

بنام خدا و با سلام ؛ موضوع این تایپک از سایت مهندسی بهداشت محیط ایران رو به تغذیه در بحران اختصاص داده ایم . البته مثل برخی از مطالب سایت ، پس از مقدمه ای کوتاه فایل آماده ای رو برای دانلود رایگان قرار دادیم که می توانید دریافت و در اختیار داشته باشید ، پس با ما همراه باشید .

تغذیه در بحران شامل موارد زیر می باشد :

۱) برنامه تغذیه همگانی:
این برنامه، غذا برای کل جمعیت بال دیده را فراهم می آورد که بایستی از طریق مواد غذایی مناسب حداقل روزانه ۲۱۰۰ کیلو کالری انرژی و ۵۰ گرم پروتئین را برا ی هر فرد در اوایل بحران تأمین نماید.

۲) برنامه تغذیه تکمیلی:

برنامه تغذیه تکمیلی غذای اضافی برای گروههای آسیب پذیر( مادران باردار و شیرده ـ کودکان زیر ۵ سال – سالمندان) وآنهایی که نیاز به نوتوانی تغذیه ای( بیماران) دارند را تأمین می کند.

حتما بخوانید : دانلود پاورپوینت رایگان بهداشت محیط در بلایا

۳)  برنامه تغذیه درمانی:
برنامه تغذیه درمانی جهت کاهش میزان مرگ و میر در کودکانی که از سوءتغذیه شدید رنج می برند تدوین می گردد. همچنین ارائه مشاوره تغذیه به افراد رنجور و بیمار در جهت استفاده بهینه از منابع غذایی موجود و کم کردن خطر بعضی از بیماریها مثل فشار خون، دیابت، بیماریهای قلبی را نیز شامل می گردد.

۴ـ آموزش تغذیه به مدیران و افرادی که در ارتباط با آماده سازی برای شرایط بحران ملی و پاسخگویی به آنها درگیر هستند و به کل جمعیت :
در جهت استفاده بهینه از گروههای مواد غذایی و آگاهی خانواده ها درمورد نحوه تغذیه افراد در سنین مختلف و مراقبت بیشتر افراد آسیب پذیر باید برنامه آموزشی چهره به چهره و گروهی در منطقه تدوین گردد. همچنین آموزش روتین و سلسله مراتبی بر اساس طرح درس به کلیه پرسنل وافراد درگیر در بحران الزامی به نظر می رسد.

توضیحات بیشتری رو ارائه نمیدهیم ، چون بحث بسیار طولانی هست ، و حتما پیشنهاد میکنیم که این فایل رایگان رو دانلود کنید که حاوی مطالب ارزشمندی در ارتباط با تغذیه و بالاخص تغذیه در بحران هست . که امیدواریم حسب مورد ، براتون مفید باشه .

موفق باشید | سایت مهندسی بهداشت محیط ایران | www.iehe.ir

دکمه اشتراک گذاری تلگرام برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب PDF در 83 صفحه می باشد .

فرمت: Pdfحجم :4.2 مگابایت
نویسنده :
داود وکیلی
دیدگاه ها ی این مطلب

فروشگاه ما

تخفیف آموزش نسخه خوانی در داروخانه