مهندسی بهداشت محیط ایران

بهداشت محیط – بهداشت حرفه ای – بهداشت عمومی – تغذیه و رژیم درمانی

35% تخفیف ویژه

تخفیف ویژه خرید پکیج آموزشی دوره کمک بهیاری | تخفیف 35% اعمال شد.برای مشاهده پکیج کلیک کنید

آموزش ویدئویی نسخه خوانی در داروخانه ... کلیک کنید

  • متن مطلب

داود وکیلی

کارشناس مهندسی بهداشت | طراح وب و وبلاگ نویس

آشنایی با انواع مسمومیت ها، پیشگیری و اقدامات اولیه

بنام خدا و با سلام ، در این تایپک از سایت مهندسی بهداشت محیط ایران ، به آشنایی با انواع مسمومیت ها ، پیشگیری و اقدام اولیه در زمان وقوع مسمومیت پرداخته ایم ، شما عزیزان پس از مقدمه ای کوتاه در ارتباط با موضوع مسمومیت ، میتوانید در انتهای همین مطلب فایل پی دی اف کامل رو به رایگان دانلود و استفاده کنید . لطفا با ما همراه باشید .

آمار در مورد مسمومیت چه می گوید؟

مسمومیت با گاز منوکسید کربن (CO) کشنده ترین مسمومیت غیرعمدی در کشور ماست و شیوع آن در فصل زمستان بسیار بالا می باید. همچنین از عمده ترین موارد مسمومیت در بزرگساال می توان به  مسمومیت ناشی از دارو و سوء مصرف مواد مخدر و روانگردان و محصوالت پاک کننده گزش یا نیش اشاره کرد. از میان دارو ها، بیشترین موارد مسمومیت ناشی از دارو های ضد افسردگی، مسکن خواب آور، ترکیبات مخدر مثل هروئین، کوکائین، متادون ، از میان غیر دارو ها بیشترین مسمومیت ناشش از الکل بوده است. کودکان خصوصا کودکان زیر ۶ سال و سالمندان بیش از بقیه سنین در معرض خطر مسمومیت غیرعمدی می باشند. در کودکان مسمومیت ها در اثر  خوردن غیر عمدی مواد دارویی،شیمیایی، مواد شوینده، اجسام قابل بلع مثل باتری،و گیاهان اپارتمانی سمی بوده است .

حتما بخوانید : سمیت لوزام آرایشی بهداشتی + دانلود پاورپوینت رایگان

همچنین بالا بودن سرب خون در حد بسیار ناچیز ۱۰mcg/dl میتواند منجر به عوارض ناخواسته مانند اختلال در رشد ادراکی، رشد جسمی و رفتاری کودکان ۱ تا ۵ سال شود . این مسمومیت ناشی از رنگ های نقاشی دیوار منازل که حاوی سرب می باشند، لوله کشی های منازل قدیمی و رنگ های قدیمی دیوارها که در حال ریزش می باشند . سرب حتی از راه تنفس در این منازل قابل استنشاق می باشد .

برای مشاهده اطلاعات کامل فایل پیوستی رو از زیر دانلود بفرمائید .

پیروز باشید | سایت مهندسی بهداشت محیط ایران

دکمه اشتراک گذاری تلگرام برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پی دی اف با 34 صفحه می باشد .| در صورت نیاز به فایل قابل ویرایش با ما تماس بگیرید .

فرمت: Pdfحجم :600 کیلوبایت
نویسنده :
داود وکیلی
دیدگاه ها ی این مطلب

فروشگاه ما

تخفیف آموزش نسخه خوانی در داروخانه