مهندسی بهداشت محیط ایران

بهداشت محیط – بهداشت حرفه ای – بهداشت عمومی – تغذیه و رژیم درمانی

35% تخفیف ویژه

تخفیف ویژه خرید پکیج آموزشی دوره کمک بهیاری | تخفیف 35% اعمال شد.برای مشاهده پکیج کلیک کنید

آموزش ویدئویی نسخه خوانی در داروخانه ... کلیک کنید

  • متن مطلب

داود وکیلی

کارشناس مهندسی بهداشت | طراح وب و وبلاگ نویس

میکرو ارگانیسم سیستم لجن فعال در تصفیه فاضلاب لجن فعال+pdf فرایند لجن فعال انواع لجن فعال ارزیابی عملکرد روش لجن فعال در تصفیه فاضلاب لجن فعال متعارف

میکروارگانیسم های مهم در لجن فعال و شناخت و نقشی که در فرآیند لجن فعال دارند را در قالب یک فایل PDF در این تایپک از مهندسی بهداشت محیط ، برای شما دانش پژوه عزیز به اشتراک گذاشتیم . پس از مقدمه ای بسیار کوتاه ، طبق روال همیشگی ما در ارائه جزوات و فایل های دانلودی، میتوانید در انتهای همین مطلب فایل پیوستی رو به رایگان دانلود و حسب نیازتون ازش بهره برداری نمایید . شایان ذکر می باشد که منابع مورد استفاده در این فایل پیوستی در انتهای هر بخش نیز ذکر شده است . پس ما همراه باشید ….

میکروارگانیسم های مهم در فرآیند لجن فعال

در این بخش تنها به مقدمه ای کوتاه در ارتباط با باکتری پرداختیم ، سایر میکرو ارگانیسم ها در فایل پیوستی مطالعه بفرمائید .

باکتری

ارگانیسم های تک سلولی هستند و نقش اصلی در تصفیه فاضلاب را بازی می کنند . معمولا به سه شکل دایره ای(کوکوس)، استوانه ای(باسیلوس) و مارپیچی(اسپیرال) مشاهده می شوند . واحد اندازه گیری آنها میکرون می باشد .

حتما بخوانید : ارزیابی عملکرد لجن فعال تصفیه فاضلاب + محاسبات

یک میکرون ۰٫۰۰۱ میلی متر می باشد . اکثر باکتری ها درارای ۰٫۵ تا ۱ میکرون پهنا و ۲ تا ۵ میکرون طول می باشند. باکتری ها با تقسیم بایناری تکثیر می یابند . زمانی که طول می کشد تا یک باکتری تقسیم شود زمان تولید مثل می گویند . گونه های مختلف باکتری دارای زمان تولید مثل گوناگونی از چند دقیقه تا چند روز هستند . زمان تولید مثل یک گونه خاص باکتری بستگی به محیط هم دارد . برای مثال باکتری E.coli که در روده حیوانات خون گرم دیده می شود در محیط کشت براث زمان تکثیر ۱۷ دقیقه است ،اما زمان تولید مثل این باکتری در شیر ۱۲٫۵ دقیقه می باشد . باکتری های موجود در لجن فعال عمدتا گرم منفی بوده و جز تشکیل دهنده و مهم لخته یا همان فلوک بیولوژیکی می باشند. نقش اصلی انها اکسید نمودت مواد آلی و تغییر شکل مواد مغذی و تولید پلی ساکارید و سایر مواد پلی مری است که در لخته سازی بیوماس دخالت دارند .

برای مطالعه کامل انواع میکروارگانیسم های مهم در لجن فعال و نقش اونها ، فایل پیوستی رو از باکس زیر به رایگان دریافت کنید .

پیروز باشید | www.iehe.ir

دکمه اشتراک گذاری تلگرام برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب PDF و غیر قابل ویرایش میباشد .

فرمت: PDFحجم :1.6 مگابایت
نویسنده :
داود وکیلی
دیدگاه ها ی این مطلب

فروشگاه ما

تخفیف آموزش نسخه خوانی در داروخانه