مهندسی بهداشت محیط ایران

بهداشت محیط – بهداشت حرفه ای – بهداشت عمومی – تغذیه و رژیم درمانی

35% تخفیف ویژه

تخفیف ویژه خرید پکیج آموزشی دوره کمک بهیاری | تخفیف 35% اعمال شد.برای مشاهده پکیج کلیک کنید

آموزش ویدئویی نسخه خوانی در داروخانه ... کلیک کنید

  • متن مطلب

داود وکیلی

کارشناس مهندسی بهداشت | طراح وب و وبلاگ نویس

دستورالعمل بهداشت آب و فاضلاب در شرایط اضطراری

دستورالعمل بهداشت آب و فاضلاب در شرایط اضطراری و بلایا

دستورالعمل بهداشت آب و فاضلاب در شرایط اضطراری و بلایا رو در این مطلب از وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران میتونید دانلود نمایید . در ادامه با ما همراه باشید. برای مطالعه سایر مطالب وبگاه میتوانید به منوی موضوعات در بالای سایت مراجعه کنید.

پس از بروز بلایا و حوادث غیرمترقبه، یکی از مهمترین مسائلی که در زمینه حفظ سلامت عمومی مورد توجه قرار می گیرد، سالم سازی آب آشامیدنی است. با اینحال دفع بهداشتی فاضلاب دارای اولویت کمتری نسبت به مراقبت های بهداشتی و تأمین آب و غذای سالم در شرایط اضطراری نبوده، چرا که بسیاری از بیماری های شایع در شرایط اضطراری ناشی از بهسازی ضعیف محیط و دفع غیر بهداشتی مدفوع می باشد.

این مطلب رو هم حتما بخوانید : توصیه هایی جهت آگاهی بیشتر برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های روده ای

دفع نامناسب و غیر بهداشتی فضولات انسانی انتقال بیماری های مدفوعی– دهانی و آلودگی منابع آب سطحی و زیرزمینی را به همراه داشته و می تواند محیطی مناسب برای رشد و تکثیر مگس و حشرات ناقل بیماری را فراهم آورد شرایط اضطراری ممکن است در پی بروز حوادث طبیعی (سیل، زلزله، سونامی) و یا انسان ساخت ( عمداً یا سهواً) نظیر آلودگی میکروبی شبکه و منابع آب، ورود آلاینده های شیمیایی ، رادیواکتیو و سموم به منابع آب ایجاد شود.

در شرایط اضطراری ، منابع آب در دسترس جهت مصارف بهداشتی، شرب و طبخ غذا بسیار محدود است. لذا ضروری است تا با توجه به خطرات و فواید بهداشتی کاربردهای آب در کوتاه مدت و بلند مدت، حجم مناسب آب جهت مصارف بهداشتی در دسترس مردم باشد تا از بروز بیماری های ناشی از کم آبی جلوگیری شود. بدیهی است فاکتورهایی نظیر کمیت آب در دسترس، قابل اطمینان بودن شبکه تأمین آب، یکسان بودن دسترسی مردم به آب، کیفیت آب خام، منابع آلاینده احتمالی، راهکارهای حفاظت از منبع آب، فرایندهای تصفیه مورد نیاز برای تهیه سریع آب آشامیدنی سالم، امکان تأمین آب بطری شده و یا بسته بندی شده، مقبولیت آب و ملاحظات اپیدمیولوژیکی در مناطقی که تحت تأثیر بلایا قرار گرفته اند، باید مد نظر قرار گیرد.

دستورالعمل بهداشت آب و فاضلاب رو در شرایط اضطاری از باکس دانلود زیر دانلود نمایید.

پیروز و موفق باشید.

دکمه اشتراک گذاری تلگرام برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پی دی اف می باشد که برای کاهش حجم در قالب فایل زیپ فشرده شده است.

فایل پیوستی برگرفته از مرکز سلامت محیط و کار می باشد.

فرمت: pdfحجم :1.7 مگابایت
نویسنده :
داود وکیلی
دیدگاه ها ی این مطلب

فروشگاه ما

تخفیف آموزش نسخه خوانی در داروخانه