مهندسی بهداشت محیط ایران

بهداشت محیط – بهداشت حرفه ای – بهداشت عمومی – تغذیه و رژیم درمانی

35% تخفیف ویژه

تخفیف ویژه خرید پکیج آموزشی دوره کمک بهیاری | تخفیف 35% اعمال شد.برای مشاهده پکیج کلیک کنید

آموزش ویدئویی نسخه خوانی در داروخانه ... کلیک کنید

  • متن مطلب

داود وکیلی

کارشناس مهندسی بهداشت | طراح وب و وبلاگ نویس

راهنمای آموزشی بهداشت محیط

راهنمای آموزشی مهندسی بهداشت محیط

بنام خدا و با سلام خدمت شما دانش پژوه گرامی ، حضورتون در وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران www.iehe.ir باعث افتخار ماست. یک راهنمای آموزشی برای رشته مهندسی بهداشت محیط رو با شما به اشتراک میگذاریم که توسط مرکز سلامت محیط و کار تهیه و تنظیم شده است. شما پس از مقدمه ای کوتاه براحتی و در انتهای همین مطلب میتونید از محتوای اون استفاده کنید.

مقدمه ای کوتاه

افزایش جمعیت ، نیاز های روز افزون جامعه ، اعمال مراقبت و نظارت بر اهمیت حفظ محیط زندگی خانوار از آلودگی ها و عوامل بیماری زا ، ما را بر آن داشت که این راهنما ی آموزشی که با هدف آشنایی کلی با تعدادی از برنامه های بهداشت محیط ،تنظیم شود.  طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت سلامت عبارت است از رفاه کامل جسمانی،روانی و اجتماعی و صرفا فقدان بیماری به معنای سلامت نمی باشد.بسیاری از عوامل خطر از جمله عفونتها،تصادفات یا مصرف دخانیات و … آثار سوئی بر سلامت می گذارند.

این مطلب را هم حتما بخوانید : گندزداها و ضدعفونی کننده ها در بهداشت محیط

نیاز به گسترش ارائه خدمات بهداشت محیط در سطح وسیعتری نسبت به گذشته و با توجه به کمبود شدید نیروی های متخصص جهت پایش و کنترل موازین بهداشت محیطی در سطح جامعه،نیاز به ارائه آموزش موضوعات بهداشت محیطی به اقشار مختلف جامعه پر رنگ تر می نماید.

بهداشت محیط کنترل همه عواملی است که اثر سویی بر پایدار ماندن سلامت انسان می‌گذارند. این شامل بیماری‌های زیادی می‌شود که از طریق آب، هوا، مواد غذایی و بسیاری از عوامل محیطی دیگر سلامت انسان را تهدید می‌کنند. برای رسیدن به این هدف، بهره‌گیری اصول مهندسی و دانش زیست‌محیطی به منظور کنترل، اصلاح و بهبود عوامل فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیک محیط جهت حفظ و ارتقاء سلامتی و رفاه و آسایش انسان ضرورت می‌یابد.

موضوعات این راهنمای آموزشی شامل :

  1. بهداشت آب و فاضلاب
  2. مواد زائد جامد از دیدگاه بهداشتی
  3. بهداشت مواد غذائی
  4. بهداشت محیط مسکن
  5. مبارزه با حشرات و جوندگان
  6. کنترل و مبارزه با استعمال دخانیات

امیدوار هستیم که این راهنمای آموزشی برای شما مفید باشه ، این راهنمای آموزشی میتونه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و دانشجویان جدیدالورود به این رشته مهندسی مفید باشه.

پیروز باشید | وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران

دکمه اشتراک گذاری تلگرام برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پی دی اف می باشد. که در فایل ZIP فشرده شده است.

فرمت: pdfحجم :4.2 مگابایت
نویسنده :
داود وکیلی
دیدگاه ها ی این مطلب

فروشگاه ما

تخفیف آموزش نسخه خوانی در داروخانه