راهنمای آموزشی بهداشت محیط

۱۳ مهر ۱۳۹۵ 676 بار بدون دیدگاه داود وکیلی

راهنمای آموزشی بهداشت محیط

راهنمای آموزشی مهندسی بهداشت محیط

بنام خدا و با سلام خدمت شما دانش پژوه گرامی ، حضورتون در وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران www.iehe.ir باعث افتخار ماست. یک راهنمای آموزشی برای رشته مهندسی بهداشت محیط رو با شما به اشتراک میگذاریم که توسط مرکز سلامت محیط و کار تهیه و تنظیم شده است. شما پس از مقدمه ای کوتاه براحتی و در انتهای همین مطلب میتونید از محتوای اون استفاده کنید.

مقدمه ای کوتاه

افزایش جمعیت ، نیاز های روز افزون جامعه ، اعمال مراقبت و نظارت بر اهمیت حفظ محیط زندگی خانوار از آلودگی ها و عوامل بیماری زا ، ما را بر آن داشت که این راهنما ی آموزشی که با هدف آشنایی کلی با تعدادی از برنامه های بهداشت محیط ،تنظیم شود.  طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت سلامت عبارت است از رفاه کامل جسمانی،روانی و اجتماعی و صرفا فقدان بیماری به معنای سلامت نمی باشد.بسیاری از عوامل خطر از جمله عفونتها،تصادفات یا مصرف دخانیات و … آثار سوئی بر سلامت می گذارند.

این مطلب را هم حتما بخوانید : گندزداها و ضدعفونی کننده ها در بهداشت محیط

نیاز به گسترش ارائه خدمات بهداشت محیط در سطح وسیعتری نسبت به گذشته و با توجه به کمبود شدید نیروی های متخصص جهت پایش و کنترل موازین بهداشت محیطی در سطح جامعه،نیاز به ارائه آموزش موضوعات بهداشت محیطی به اقشار مختلف جامعه پر رنگ تر می نماید.

بهداشت محیط کنترل همه عواملی است که اثر سویی بر پایدار ماندن سلامت انسان می‌گذارند. این شامل بیماری‌های زیادی می‌شود که از طریق آب، هوا، مواد غذایی و بسیاری از عوامل محیطی دیگر سلامت انسان را تهدید می‌کنند. برای رسیدن به این هدف، بهره‌گیری اصول مهندسی و دانش زیست‌محیطی به منظور کنترل، اصلاح و بهبود عوامل فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیک محیط جهت حفظ و ارتقاء سلامتی و رفاه و آسایش انسان ضرورت می‌یابد.

موضوعات این راهنمای آموزشی شامل :

  1. بهداشت آب و فاضلاب
  2. مواد زائد جامد از دیدگاه بهداشتی
  3. بهداشت مواد غذائی
  4. بهداشت محیط مسکن
  5. مبارزه با حشرات و جوندگان
  6. کنترل و مبارزه با استعمال دخانیات

امیدوار هستیم که این راهنمای آموزشی برای شما مفید باشه ، این راهنمای آموزشی میتونه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و دانشجویان جدیدالورود به این رشته مهندسی مفید باشه.

پیروز باشید | وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران

فرمت : pdf حجم : 4.2 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پی دی اف می باشد. که در فایل ZIP فشرده شده است.

نویسنده : داود وکیلی

سلام ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس مهندسی بهداشت محیط و ساکن شهر خوی . کار طراحی و وبلاگ نویسی رو دنبال میکنم و طراحی وب رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

جایگاه تبلیغ بنری شما

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
مارمولک های خانگی

روش های مبارزه با مارمولک خانگی


مارمولک خانگی را بیشتر بشناسیم مارمولک خانگی شاید در اکثر نقاط کشور اهمیتی نداشته باشه اما هستند نقاطی که از اهالی ...

مشاهده : 41,812 بار
گزارشکار آزمایشگاه شیمی محیط

گزارش کار آزمایشگاه شیمی محیط


بنام خدا عرض سلام خدمت دانشجویان و کاربران گرامی واحد شیمی محیط یکی از واحدهای شیرین کارشناسی مهندسی بهداشت محیط هست . ...

مشاهده : 5,570 بار

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.