مهندسی بهداشت محیط ایران

بهداشت محیط – بهداشت حرفه ای – بهداشت عمومی – تغذیه و رژیم درمانی

35% تخفیف ویژه

تخفیف ویژه خرید پکیج آموزشی دوره کمک بهیاری | تخفیف 35% اعمال شد.برای مشاهده پکیج کلیک کنید

آموزش ویدئویی نسخه خوانی در داروخانه ... کلیک کنید

  • متن مطلب

داود وکیلی

کارشناس مهندسی بهداشت | طراح وب و وبلاگ نویس

 بهداشت آب بهداشت آب ppt بهداشت آب آشامیدنی بهداشت آب و فاضلاب آب آشامیدنی سالم منابع آب اشامیدنی آب آشامیدنی سالم چیست؟ آب چاه آب آشامیدنی چیست

بهداشت آب آشامیدنی

بنام خدا و با سلام؛ در این تایپک از مهندسی بهداشت محیط ایران، با یک پاورپوینت کوتاه در ارتباط با بهداشت آب به روز هستیم ، بهداشت آب آشامیدنی یکی از واحدهای بسیار مهم و مطرح در مهندسی بهداشت محیط می باشد. در ادامه مطلب و پس از مقدمه ای کوتاه ، میتوانید این پاورپوینت آماده و قابل ویرایش رو به رایگان دانلود و حسب مورد ازش استفاده نمایید.

مقدمه

آب مایه حیات و فراوان‌ترین مادهٔ مرکب برروی سطح کره زمین و بستر اولیه حیات به شکلی که امروزه می‌شناسیم. بیش از ۷۵٪ جرم یک انسان از آب تشکیل شده‌ است و نیز بیش از ۷۰٪ سطح کره زمین را آب پوشانده است (نزدیک به ۳۶۰ میلیون از ۵۱۰ میلیون کیلومتر مربع) با وجود این حجم عظیم آب تنها ۲ درصد از آبهای کره زمین شیرین و قابل شرب است و باقی آن به علت محلول بودن انواع نمک‌ها خصوصاً نمک طعام غیر قابل استفاده است. از همین دو درصد آب شیرین بیش از ۹۰ درصد به صورت منجمد در دو قطب زمین و دور از دسترس بشر واقع شده‌است.

این مطلب را هم حتما بخوانید : اصول آزمون باکتریولوژیکی آب و همیت ان + پاورپوینت

انواع منابع آب

  1. آب های سطحی : مقدار آبی که پس از اتمام نفوذ خود برسطح زمین باقی می ماند .مثل آب دریاچه ها – رودها – نهرها –وآب پشت سدها
  2. آب های زیرمینی : مقدار آبی که به درون خاک نفوذ می کند وجریان می یابد یا در زیرزمین جمع می شود مانند چشمه – چاه وقنات

منابع آلودگی آب

فاضلاب شهری : در بعضی ازشهرها و روستاهای کشور ما دفع فاضلاب ازطریق چاههای جذبی به داخل زمین است که باعث آلودگی های آب زیرزمینی می شود .در برخی نقاط دیگر نیز به دلیل بالا بودن سطح آب زیر زمین ویا نفوذ پذیری طبقات زیر زمینی ویا در دسترس بودن منابع آب سطحی مانند رودخانه ها ودریا ها –فاضلاب های شهری به داخل این منابع تخلیه می گردد که در نهایت آلودگی آب های سطحی را در بر خواهد داشت .

فاضلاب صنایع: حاوی مواد شیمیایی سمی وفلزات سنگین و.. می باشد.که می تواند که می تواند باعث آلودگی شود.

فاضلاب کشاورزی : کاربرد انواع حشره کش ها – آفت کش ها –مصرف کود های شیمیایی وحیوانی در مزارع همراه آبیاری ودر نتیجه ایجاد جریان آب به خارج از مزرعه چه بصورت سطحی وچه بصورت زیرزمینی – باعث پخش و انتشار ترکیبات فوق می گردد که به مرور زمان مسائل پیچیده آلودگی آب و محیط  زیست را موجب می شود.

 

جمع بندی:

محتوای فوق مقدمه ای از پاورپوینت اماده بهداشت آب بود که در ادامه مطلب به رایگان می توانید دانلود نمایید . همونطور که قبلا گفتیم بهداشت آب از موضوعات بسیار حائز اهمیت در مهندسی بهداشت محیط و در سلامت جامعه می باشد که باید توجهی ویژه ای به اون داشت.

پیروز باشید | مهندسی بهداشت محیط ایران

ضمنا مطالب زیر نیز میتوانند برایتان مفید باشند:

مدیریت بهداشت محیط در پیشگیری و کنترل بیماری های منتقله از آب و غذا

روش های نمونه برداری از آب آشامیدنی ویژه کارشناسان بهداشت محیط

انواع روش های موثر گندزدای آب آشامیدنی + دانلود پاورپوینت

دکمه اشتراک گذاری تلگرام برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پاورپوینت با 26 اسلاید قابل ویرایش می باشد.

 

فرمت: Zipحجم :300 کیلو بایت
نویسنده :
داود وکیلی
دیدگاه ها ی این مطلب

فروشگاه ما

تخفیف آموزش نسخه خوانی در داروخانه