تخفیف ویژه نسخه خوانی

راهنمای کنترل بهداشتی آب استخر های شنا

۱۷ مهر ۱۳۹۵ 990 بار بدون دیدگاه داود وکیلی
دانلود آموزش های نسخه خوانی داروخانه

راهنمای کنترل بهداشتی آب استخر های شنا

راهنمای کنترل بهداشتی آب استخر های شنا

استفاده های زیباشناختی و تفریحی آب، بعنوان یکی از مص ارف آب در هر اجتماع می باشد. استفاده از محیطهای آبی طبیعی و یا مصنوعی بعنوان شناگاهها از دیرباز مورد توجه انسان بوده است. بطوریکه امروزه شنا بعنوان یک فعالیت تفریحی و ورزشی مفید از نظر جسمی و روحی در نظر گرفته میشود. در کشور عزیز ما ایران روز به روز به ایـن امـاکن مخـصوص از طـرف بخـش خصوصی افزوده می شود.

توجـه بـه مـسائل و جوانـب بهداشـتی استخر های شنا بـرای تـأمین سـلامت و رفــاه افــراد شناگربــسیار مهــم اســت. از مــوارد بهداشتی مهــم در ایــن زمینـه توجـه بـه کیفیـت آب مـصرفی مـیباشـد. بطوریکـه منبـع آب مـصرفی بایــد دارای ویژگــیهــای فیزیکــی ، شــیمیایی و میکروبــی مناســب بــوده و در طول استفاده از آب این ویژگی ها در حد مطلوب حفظ گردد.

این مطلب را هم حتما بخوانید : پاورپوینت استخر و بیماری های منتقله

در استخر های شنا بــدن انــسان مــستقیماً بــا آب در تمــاس خواهــد بــود. همچنــین غوطــهور شــدن در آب ممکــن اســت باعــث ورود آب بــه دهــان، بینــی، گــوش و چــشم گــردد. لــذا در صــورت آلــودگی شــیمیایی و میکروبــی انتقال بیماریها را به همراه خواهد داشت.

کنتــرل بهداشــتی آب استخر های شنا جهــت حفــظ ســلامت افــراد شناگر و جلـوگیری از انتقـال بیماری ها دارای اهمیـت اسـت. همچنـین حفـظ جنبـه هـای  ظــاهری و زیباشــناختی و خوشــایند بــودن آب بــرای مــصرف کننــده مهــم است.

در کــشور عزیــز مــا امــر نظــارت بــر مــسائل بهداشــتی استخر های شنا از جملـه نظـارت بـر بهداشـت آب آنهـا بـر عهـده متخصـصین بهداشت محیط در مراکز بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی میباشد.

راهنمای کنترل بهداشتی آب استخر های شنا توسط مرکز سلامت محیط و کار تهیه و تنظیم گردیده است و راهنمای کاملی در ارتباط با این موضوع بخصوص برای کارشناسان عزیز مهندسی بهداشت محیط می باشد. در ادامه از باکس دانلود می توانید این راهنمای بهداشتی رو دریافت و مطالعه بفرمائید. امید هست که اشتراک مفیدی با شما عزیزان بوده باشد.

سایر مطالبی که شاید دوست داشته باشید مطالعه کنید :

پاورپوینت رایگان نانو فناوری در تصفیه آب و پساب

استانداردهای EPA برای آب شرب

فرمت : Pdf حجم : 548 کیلوبایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پی دی اف می باشد

نویسنده : داود وکیلی

سلام ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس مهندسی بهداشت محیط و ساکن شهر خوی . کار طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی وب رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

جایگاه تبلیغ بنری شما

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
آموزش نسخه خوانی,آموزش نسخه پپیچی,آموزش تکنسین داروخانه,کلاس نسخه خوانی,دوره نسخه خوانی,اموزشگاه نسخه خوانی

آموزش نسخه خوانی


آموزش نسخه پیچی در داروخانه بنام خداوند خوبی ها و با سلام خدمت شما کاربر گرامی؛ در این تایپک از سایت ...

مشاهده : 182,599 بار
انرژی بادی

انرژی بادی + دانلود پاورپوینت


تعریف انرژی انرژی ( از واژه یونانی ἐνεργός به معنی فعالیت ) یا کارمایه، در فیزیک و دیگر علوم، یک کمیت ...

مشاهده : 3,912 بار

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.