مهندسی بهداشت محیط ایران

بهداشت محیط – بهداشت حرفه ای – بهداشت عمومی – تغذیه و رژیم درمانی

35% تخفیف ویژه

تخفیف ویژه خرید پکیج آموزشی دوره کمک بهیاری | تخفیف 35% اعمال شد.برای مشاهده پکیج کلیک کنید

آموزش ویدئویی نسخه خوانی در داروخانه ... کلیک کنید

  • متن مطلب

داود وکیلی

کارشناس مهندسی بهداشت | طراح وب و وبلاگ نویس

استاندارد Ohsas 18001 چیست در قالب پاورپوینت رایگان

استاندارد Ohsas 18001 چیست

استاندارد ohsas 18001 رو در قالب یک پاورپوینت آماده ۲۴۷ اسلایدی قابل ویرایش از مجموعه بهداشت حرفه ای وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران دانلود کنید. البته طبق روال همیشگی مقدمه ای بسیار کوتاه رو از همین پاورپوینت ذکر میکنیم و پس از اون در انتهای همین مطلب میتونید پاورپوینت آماده استاندارد ohsas 18001 رو به رایگان دریافت کنید. با ما همراه باشید.

مقدمه ای کوتاه

استقرار سیستم های مدیریتی که از مدتی پیش سازمانها و شرکتهای داخلی و خارجی برای بهبود عملکرد خود بدانها روی آورده اند از سال ۱۹۸۷ با انتشار استانداردهای ISO 9000 به صورت یک حرکت همگانی در کشور به طور جدی در دستور کار قرار گرفت .

به دنبال استقبال شرکتها و سازمانها  ازاستانداردهای کیفیت (۹۰۰۰ ISO) ، استانداردهای مدیریت زیست محیطی (سری ۱۴۰۰۰ ISO ) نیز مورد توجه قرار گرفت و به صورت استانداردهای بین المللی از سال ۱۹۹۶ منتشر و مورد عمل قرار گرفت .

این مطلب را هم حتما بخوانید : آشنایی با استاندارد ISO 14001

با توجه به اهمیت موضوع ایمنی و بهداشت شغلی ، و انتشار آمار مربوط به مرگ و میر و بیماری های ناشی از کار توجه جهانی به این موضوع معطوف گردید . در سال ۱۹۷۰ میلادی کنگره آمریکا اعلام کرد که اقدامات انجام شده در رابطه با ایمنی و بهداشت شغلی ـ و از جمله ضوابط مربوط به جبران خسارات و آسیب های جانی کارکنان ـ کافی نیست و از این رو قانون ایمنی و بهداشت کار (OSH Act ) به تصویب رسید .

متعاقب این قانون ، اداره ایمنی و بهداشت کار [۱](OSHA) تشکیل شد و وظیفه اجرای قانون (OSH) و اطمینان از شرایط ایمن و قابل قبول در کار را برای کلیه کارکنان زن و مرد در سراسر ایالات متحده آمریکا بر عهده گرفت .

[۱] : OSHA:Occupational Safety and Health ADMINISTRATION

سازمان دیگری که در آمریکا به دنبال تصویب قانون ایمنی و بهداشت کار تشکیل شد ، انستیتوی ملی بهداشت وایمنی کار [۲](NIOSH) بود که وظایف اصلی زیر به آن واگذارشد :

  • تدوین استانداردهای بهداشت و ایمنی
  • تحقیقات در زمینه مسایل ایمنی و بهداشت کار
  • ارائه آموزشهای لازم برای تربیت کادر کافی جهت اجرای قانون OSH

[۲]: National Institute for Occupational Safety and Health

امروزه با توجه به رعایت قوانین و مقررات ایمنی و بهداشت کار و نیز استقرار سیستم های مدیریتی ، وضعیت محیطهای کاری کاملاً تغییر یافته و از خسارات و آسیبهای جانی بسیار کاسته شده و آمار و ارقام منتشره نیز حاکی از این امر است .

دوست عزیز و دانش پژوه گرامی ، شما میتوانید فایل پاورپوینت Ohsas 18001 که به رایگان با شما به اشتراک گذاشتیم رو از ذیل این مطلب دانلود نمایید.

شاد باشید | وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران | www.iehe.ir

دکمه اشتراک گذاری تلگرام برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید

فایل پیوستی جهت کاهش حجم زیپ شده است. فایل داخل زیپ ، پاورپوینت با 247 اسلاید قابل ویرایش می باشد.

فرمت: pptحجم :600 کیلوبایت
نویسنده :
داود وکیلی
دیدگاه ها ی این مطلب

فروشگاه ما

تخفیف آموزش نسخه خوانی در داروخانه