مهندسی بهداشت محیط ایران

بهداشت محیط – بهداشت حرفه ای – بهداشت عمومی – تغذیه و رژیم درمانی

35% تخفیف ویژه

تخفیف ویژه خرید پکیج آموزشی دوره کمک بهیاری | تخفیف 35% اعمال شد.برای مشاهده پکیج کلیک کنید

آموزش ویدئویی نسخه خوانی در داروخانه ... کلیک کنید

  • متن مطلب

داود وکیلی

کارشناس مهندسی بهداشت | طراح وب و وبلاگ نویس

طراحی شبکه های جمع آوری فاضلاب شهری

جزوه طراحی شبکه های جمع آوری فاضلاب شهری

این مطلب از وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران رو در بخش مهندسی آب و فاضلاب به طراحی شبکه های جمع آوری فاضلاب شهری اختصاص دادیم. البته قبلا یک جزوه کامل تر طراحی شبکه جمع آوری رو در سایت قرار دادیم . اما در این تایپک این جزوه در قالب پاورپوینت آماده ارائه شده است که امیدوار هستیم مورد استفاده شما دانش پژوه گرامی واقع شود.

پس از مقدمه ای خیلی کوتاه و پایه در ارتباط با فاضلاب میتوانید در انتهای همین مطلب پاورپوینت آماده طراحی شبکه جمع آوری فاضلاب شهری رو به رایگان دانلود نمایید.

تعریف فاضلاب

فاضلاب به هر نوع آبی اطلاق می شود که به لحاظ  کیفی تحت تاثیر پیشرفت های تکنولوژیک جامعه بشری قرار گرفته و متشکل است ازآبهای تخلیه شده از منازل مسکونی، ساختمان های تجاری، صنعتی و یا کشاورزی که دربرگیرنده سطح وسیعی از آلاینده ها و کنسانتره ها میباشد.

انواع فاضلاب 

فاضلاب خانگی (Domerticw.w) : همانطور که از اسمش پیداست فاضلاب حاصل از مصارف خانگی می باشد اعم از : فاضلاب خانگی از تهیه غذا ، نظافت منزل ، شستشو ، استعمام و …

فاضلاب شهری (Municiple w.w) : در این فاضلاب علاوه بر فاضلاب شهری ، فاضلاب یکسری موسسات دیگر از جمله رستوران ها ، مغازه ها ، تعمیرگاه ها و … نیز می باشد .

فاضلاب صنعتی (Industvial w.w ) : فاضلاب حاصل از فعالیت کارخانه ها و صنایع مختلف می باشد ( که در تصفیه خانه فاضلاب فرودگاه بین المللی اما خمینی ( ره ) فاضلاب حاصل از شستشوی هواپیما به دلیل تشابه آن از نظر نوع مواد موجود در آن به فاضلاب صنعتی ، فاضلاب صنعتی این تصفیه خانه به حساب می آید .)

این مطلب را هم حتما بخوانید : کاربرد فناوری نانو در تصفیه پساب ها

پساب

  • پساب (گنداب) به طور دقیق و صحیح به زیرمجموعه ای از فاضلاب اطلاق می شود که بدلیل وجود مواد دفعی انسانی موجود در فاضلاب مناطق مسکونی آلوده می گردد اما اغلب بمعنای هرنوع فاضلابی می باشد.
  • پساب شامل مایعات اتلاف شده داخلی، شهری و یا صنعتی می باشد که معمولا” حاصل از رسوب در لوله ها یا مجاری فاضلاب و گاهی اوقات در تخلیه کننده های چاههای فاضلاب میباشند.
  • زیرساختار فیزیکی شامل لوله ها، پمپ ها، آشغال گیرها، کانالها و غیره می باشد که برای انتقال پسآب از مبدا به تصفیه خانه نهایی ، استفاده می گردد.

 

مطالب زیر نیز میتوانند برایتان مفید باشند :

دکمه اشتراک گذاری تلگرام برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پاورپوینت با 147 اسلاید قابل ویرایش می باشد که در قالب فایل ZIP فشرده شده است.

فرمت: Pptحجم :993 مگابایت
نویسنده :
داود وکیلی
دیدگاه ها ی این مطلب

فروشگاه ما

تخفیف آموزش نسخه خوانی در داروخانه