مهندسی بهداشت محیط ایران

بهداشت محیط – بهداشت حرفه ای – بهداشت عمومی – تغذیه و رژیم درمانی

35% تخفیف ویژه

تخفیف ویژه خرید پکیج آموزشی دوره کمک بهیاری | تخفیف 35% اعمال شد.برای مشاهده پکیج کلیک کنید

آموزش ویدئویی نسخه خوانی در داروخانه ... کلیک کنید

  • متن مطلب

داود وکیلی

کارشناس مهندسی بهداشت | طراح وب و وبلاگ نویس

پاورپوینت آماده آمادگی در برابر طوفان و مدیریت طوفان

آمادگی در برابر طوفان و مدیریت بحران در طوفان

سلام دوستان ؛ امروز در زیر مجموعه مدیریت بحران در ارتباط با آمادگی در برابر طوفان پاورپوینت آماده مناسبی رو برای شما تهیه کردیه ایم . این پاورپوینت آماده آمادگی در برابر طوفان که در انتهای همین مطلب فایل PDF اون قابل دانلود هست رو میتونید براحتی از وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران تهیه کنید. کافیست پس از مقدمه ای کوتاه فایل PDF رو دانلود کنید و چنانچه از محتوای اون راضی بودید میتونید فایل پاورپوینت رو خریداری نمایید.

مقدمه ای بر آمادگی در برابر طوفان

با عنایت به وقوع پدیده های جوی اخیر (وزش بادهای شدید و طوفان) در برخی از مناطق کشور و فارغ از هرگونه بحث در خصوص دلایل متعدد و متنوع وقوع آنها، راهنمای عمومی آمادگی در برابر طوفانها جهت آشنایی کلی و همچنین ایجادآمادگی و انجام واکنش مناسب در برابر اینگونه حوادث با استناد به منابع معتبر بین المللی تهیه و تدوین گردیده است، لذا به منظور بهره برداری مقتضی همکاران سازمانی تقدیم می گردد.

لازم به ذکر است هرگونه اقدام مقابله براساس وضعیت و موقعیت جاری و با توجه به شدت طوفان شکل می گیرد لذا راهنمای پیش رو سعی نموده به کلیه موارد طوفان (از جمله شدیدترین آنها که خوشبختانه در کشور ما کمترین احتمال وقوع را دارند) توجه داشته باشد، بدیهی است هرگونه اقدام می بایست متناسب با شدت طوفان انجام پذیرد.

برخی تعاریف :

  • مخاطرات آب و هوایی (Hazard Hydrometeorological ) : فرآیندهای طبیعی و یا پدیده های جوی مرتبط با آب یا اقیانوس هستند که می توانند سبب تلفات جانی، جراحات، خسارات به دارایی، ازهم گسیختگی اجتماعی، اقتصادی و یا تخریب محیط زیست شوند.
  •  طوفان تندری (Thunderstorm ) : طوفانهایی هستند که با رعد و برق همراه بوده و علت آن تغییرات فشار هوا میباشد، طوفانهای اینچنینی می توانند با بارشهای سنگین (که می تواند سیل را بدنبال داشته باشد) ، بادهای قوی، تگرگ و تورنادو همراه باشند.
  • تورنادو (Tornado ) : این پدیده ها اغلب با باد شدید همراه بوده و ابرها شبیه قیف آویزان، مانند یک فرفره در حال چرخش میباشند، قبل از شروع آنها ممکن است هیچ بادی نوزد و هوا خیلی آرام باشد یک ابر تیره می تواند نشانه ای از یک تورنادو در محل باشد حتی اگر چرخشی هم دیده نشود. تورنادوها با سرعت زیاد تشکیل می شوند و به ندرت می توان برای آنها پیش آگهی و هشدار صادر نمود.
  • هاریکان (Hurricane ) : نوعی از سیکلونهای نواحی گرمسیری بوده که در اصطالح به تشکیل یک سیستم کم فشار در نواحی گرمسیری اطالق می گردد که بسته به تشکیل آن در نیمکره شمالی یا جنوبی جهت حرکت آن متفاوت خواهد بود. این بادها به صورت مارپیچ بزرگ با یک مرکز آرام به نام چشم طوفان همراه هستند، چشم آن حدود ۳۷ تا ۵۵ کیلومتر وسعت دارد چشم طوفان در مرکز طوفان با کمترین فشار سطحی قرار داشته و آرام ترین قسمت هر طوفان میباشد.

عناوین موجود در پاورپوینت آماده آمادگی در برابر طوفان :

– مقدمه

– اقدامات لازم جهت آمادگی قبل از وقوع

– اقدامات حین طوفان

– اقدامات بعد از طوفان

– تدارکات مورد نیاز

– تعاریف و مفاهیم

– ضمائم

– منابع

دوستان لطفا ابتدا فایل PDF رو رایگان دانلود کنید و سپس در صورت نیاز به فایل قابل ویرایش ، پاورپوینت آماده رو خریداری نمایید.

مطالب زیر را نیز حتما ببینید :

دکمه اشتراک گذاری تلگرام برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید

توجه : فایل پیوستی zip شامل یک فایل PDF می باشد به رایگان دانلود کنید.

چنانچه نیازمند به پاورپوینت قابل ویرایش آن داشتید ، از اینجا خریداری نمایید. فایل PDF مطابق فایل پاورپوینت می باشد.

فرمت: zipحجم :900 کیلوبایت

6900 تومان

69,000 ریال – خرید

پس از پرداخت انلاین در محیطی امن و توسط کلیه کارتهای بانکی ، لینک دانلود بلافاصله پس از خرید برای شما فعال خواهد شد .
پشتیبانی 24 ساعته ، حتی روزهای تعطیل : info[at]iehe.ir
ما تا دریافت کامل فایل خریداری شده ، پشتیبان و همراه شما خواهیم بود . قدردان اعتماد شما خواهیم بود .

نویسنده :
داود وکیلی
دیدگاه ها ی این مطلب

فروشگاه ما

تخفیف آموزش نسخه خوانی در داروخانه