مهندسی بهداشت محیط ایران

بهداشت محیط – بهداشت حرفه ای – بهداشت عمومی – تغذیه و رژیم درمانی

35% تخفیف ویژه

تخفیف ویژه خرید پکیج آموزشی دوره کمک بهیاری | تخفیف 35% اعمال شد.برای مشاهده پکیج کلیک کنید

آموزش ویدئویی نسخه خوانی در داروخانه ... کلیک کنید

  • متن مطلب

داود وکیلی

کارشناس مهندسی بهداشت | طراح وب و وبلاگ نویس

نگاهی به مواد حقوقی مرتبط با بازرسین بهداشت محیط قوانین بهداشت محیط وظایف مرتبط با بهداشت محیط

سلام دوستان ؛

این تایپ از وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران رو اختصاص به یک موضوع بسیار پر اهمیت داده ایم. موضوعی که همکاران عزیز و تلاشگر بهداشت محیط بصورت پیوسته و دائم با اون سر کار دارند. موضوعی که در این تایپک به اون پرداخته ایم قوانین و مواد حقوقی مرتبط با بازرسین بهداشت محیط است.

اهمیت اطلاع از مواد حقوقی برای بازرسین بهداشت محیط

همکاران بهداشت محیطی همیشه با انواع گوناگونی از تخلفات و شکایات مردمی و … روبه رو هستند از تخلفات امکان عمومی و مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی گرفته تا مباحث و شکایات مربوط به آب و فاضلاب و پسماند و …. . و از آنجایی که در بیشتر موارد نیاز به ارتباطات بین بخشی برای رسیدگی به این تخلفات و شکایات وجود داره ( دادگستری و شهرداری و … ) لذا بایستی جهت اثبات ادعاهای خودمون به قوانین مربوطه رجوع کنیم تا بتوانیم با قاطعیت و استناد به قانون مطالبه گری داشته باشیم.

به عنوان مثال نمونه ای از همین قوانین که همگی با اون آشنا هستیم ماده ۶۸۸ قانوان مجازات اسلامی هست که محتوای اون به قرار زیر هست :

هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود از قبیل : آلوده کردن آب آشامیدنی یا توزیع آب آشامیدنی آلوده، دفع غیر بهداشتی فضولات انسانی و دامی و مواد زاید، ریختن مواد مسموم کننده در رودخانه ها ، زباله در خیابان ها و کشتار غیر مجاز دام ها، استفاده ی غیر مجاز فاضلاب خام یا پساب تصفیه خانه های فاضلاب برای مصارف کشاورزی ممنون می باشد و مرتکبین چنانچه طبق قوانین خاص مشمول مجازات شدیدتری نباشند به حبس تا یک سال محکوم خواهند شد.

لذا در پیوست این مطلب ، یک فایلی رو با شما عزیزان به اشتراک میگذاریم که تقریبا قوانین و مواد حقوقی مرتبط با بازرسین بهداشت محیط در حیطه های مختلف فعالیت بهداشت محیط ذکر شده است. شما با در اختیار داشتن این فایل براحتی می توانید در هر زمان با استناد به قوانین موجود پیگیری بهتری نسبت به مشکلات موجود داشته باشید.

عزیزان مطالب زیر را نیز از دست ندهید :

دکمه اشتراک گذاری تلگرام برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پی دی اف با 16 صفحه در ارتباط با برخی قوانین مرتبط با بازرسین بهداشت محیط می باشد.

فرمت: zipحجم :768 کیلوبایت
نویسنده :
داود وکیلی
دیدگاه ها ی این مطلب

فروشگاه ما

تخفیف آموزش نسخه خوانی در داروخانه