نسخه خوانی

زهکشی و انواع آن + دانلود رایگان

مشاهده : 3,946 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
دانلود رایگان اپلیکیشن نسخه خوانی

زهکشی و انواع زهکشی و کاربرد زهکشی

زهکشی ، انواع زهکشی ، کاربرد زهکشی

بنام خداوند نیکی ها

این مطلب مرتبط با بحث کنترل ناقلین هست .

روش های کنترل محیطی از پایدارترین روش های مبارزه با آفات است این روش ها موجب تغییراتی دائمی در محیط گردیده و شرایط را برای پرورش آفات نامناسب می گرداند یکی از این روش های محیطی پایدار ، اجزا ئ تاسیس سیستم زهکشی می باشد .

تعریف زهکشی (Drainage) :

زهکشی عبارتست از خارج کردن آب اضافی زمین به منظور قابل استفاده نمودن آن و یا نامسائد کردن ان بری زیستن و یا زاد آوری آفات بهداشتی، به تعریف دیگر زهکشی عبارتست از عملیاتی که در اثر آن آب اضافی که در اثر جریان سطحی ، جریان آب به اعماق و غیزه به داخل زمین وارد شده ، از محیط خارج گردد .

زهکشی در مناطق مرطوب برای خارج کردن آب اضافی و پایین بردن سطح آب زیر زمینی است ولی در مناطق خشک و شور به منظور اصلاح اراضی می باشد .

تعریف بانک جهانی از زهکشی :

زهکشی فرآیند خارج کردن آب سطحی اضافی و مدیریت سفره آب زیرزمینی کم عمق از طریق نگه داشت و دف آب و مدیریت آب برای رسیدن به منافع دلخواه اقتصادی و اجتماعی است ، در حالی که محیط زیست نیز حفظ شود .

در تعریف زهکشی مفاهیم زیر گنجانده شده است :

مدیریت سفره آب زیر زمینی کم عمق

نگهداشت و جابه جایی به موقع

مدیریت کیفیت آب

منافع کشاورزی،اقتصادی،بهداشتی و اجتماعی

حفظ محیط زیست

نقش زهکشی بیشتر جنبه فنی (ساخت راه، فرودگاه ، سد و ساختمان و … ) و کشاورزی ( افزایش محصولات کشاورزی) و بهداشتی (کاهش جمعیت ناقلین بیماری ها ) ، داشته است .

مواردی که در بالا ذکر شد مقدمه ای بود برای موضوع زهکشی که فایل PDF کامل اون برای مطالعه شما عزیزان در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران ، جهت دانلود قرار داده شده است .

اعم از فواید ، کاربردها ، انواع زهکشی همراه با تعاریف ، روش ها و تصاویر مربوطه که امیدواریم که نیاز شما دانش پژوه عزیز رو برطرف کنه .

فایل دانلودی همونطوری که در بالا عرض کردم ، PDF و غیر قابل ویرایش هست ، اما در صورتی که نیاز به فایل قابل ویرایش( اعم از ورد و پاورپوینت ) داشتید می توانید اطلاع دهید تا هزینه تایپ و تبدیل آن براتون اعلام بشه .

موفق باشید .

فرمت : zip حجم : 2.58 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی شامل دو فایل PDF می باشد .

نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط و ساکن شهر خوی . کار طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات فروشگاه ما

نمایش همه محصولات

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.