نسخه خوانی

اصطلاحات رایج سم شناسی شغلی + پاورپوینت رایگان

مشاهده : 1,977 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
دانلود رایگان اپلیکیشن نسخه خوانی

سم شناسی شغلی قسمتی از سم شناسی است که اختصاصا در محیطهای کار و صنایع مختلف که کارگران مشغول کار هستند اعمال می گردد.

سم شناسی شغل,سم شناسی شغلی ppt,کتاب سم شناسی,دانلود رایگان کتاب سم شناسی,سم شناسی فلزات,سم شناسی دارویی,سم شناسی کشاورزی,جیوه

تعریف سم شناسی Toxicology

سم شناسی Toxicology درباره تاثیرات زیان آور عوامل شیمیایی و فیزیکی بر روی سیستمهای زنده بحث می کند. یا علم راجع به سموم تولید شده بوسیله گیاهان،جانوران و باکتری های پاتوژن را گفته می شود. این کلمه از ریشه یونانی کلمه Lagos  و Taxicon گرفته شده است که به معنای مطالعه تاثیرات منفی مواد شیمیایی روی ارگانیسم های زنده است.

سم شناسی یا Toxicology علمی است که درباره شناسایی سموم مختلف ، خواص و اثرات آنها بر روی موجودات زنده و همچنین تجسس ، نمونه برداری و اندازه گیری آنها در محیط زیست و در بدن موجودات زنده و یا مرده بحث می نماید.

به انواع مختلفی از جمله سم شناسی پزشکی قانونی Forensic Toxicology ، سم شناسی بالینی Clinical Toxicology ، سم شناسی محیطی Environmental Toxicology ، سم شناسی شغلی یا صنعتی Industrial Toxicology و Occupational Toxicology دسته بندی می شود.

به عنوان مثال سم شناسی پزشکی قانونی ، بررسی علل مرگ و تجسس های بعد از مرگ را شامل می شود و سم شناسی بالینی درباره روش درمان انواع مسمومیت ها بحث می کند.

مفهوم سم شناسی شغلی یا صنعتی Industrial Toxicology

سم شناسی شغلی یا صنعتی قسمتی از سم شناسی است که اختصاصا در محیط های کار و صنایع مختلف که کارگران مشغول کار هستند اعملب می گردد. سم شناسی شغلی یکی از قسمت های علم بهداشت صنعتی و بطور کلی جزئی از بهداشت حرفه ای است. مفهوم سم شناسی شغلی آن است که بتوان در محیط کار عوامل زیان آور گوناگون را شناخت و از نحوه تاثیر و چگونگی زیان های آن اطلاع حاصل کرد. و سپس طبق روش های خاصی اقدام به نمونه برداری و اندازه گیری این مواد نمود . و نتایج حاصل از آزمایشات را با اعداد و ارقام مجاز نمود و با استانداردها مقایسه و بالاخره با انجام توصیه های ممک از تماس بیشتر کارگران با آن جلوگیری نمود.

دانلود پاورپوینت اصطلاحات رایج سم شناسی شغلی ppt

در ادامه می توانید پاورپوینت آماده با عنوان اصطلاحات رایج سم شناسی شغلی رو از وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران به رایگان دانلود و حسب مورد ازش استفاده نمایید. امیدواریم که اشتراک سودمندی برای شما باشد. و چنانچه از این محتوا راضی بودید آنرا به اشتراک بگذارید.

فرمت : zip حجم : 400 کیلوبایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب Zip که حاوی پاورپوینت فارسی با 29 اسلاید می باشد.

لطفا این مطلب را در صورت رضایت به اشتراک بگذارید.

نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط و ساکن شهر خوی . کار طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات فروشگاه ما

نمایش همه محصولات

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.