نسخه خوانی

انواع گروه های مواد خطرناک + دانلود پاورپوینت

مشاهده : 5,772 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
دانلود مجموعه نسخه خوانی

انواع گروه های مواد خطرناک + دانلود پاورپوینت

بنام خدا و با سلام ؛ در این تایپک ، با ارئه یک پاورپوینت آماده ، به شناسایی انواع گروه مواد خطرناک خواهیم پرداخت ، در ادامه مطلب و پس از مقدمه ای کوتاه می توانید پاورپوینت رو به رایگان دانلود و مطالعه بفرمائید .

کدام مواد خطرناک هستند ؟

مواد خطرناک : هرماده‌ای که برای انسان، حیوان و محیط زیست مضر است.

نمونه‌هایی از این مواد خطرناک عبارتند از:

– مواد نفتی

  – مواد شیمیایی

  – مواد رادیو اکتیو

  – و ….

لوزی شناسایی خطر

لوزی شناسایی خطر

 ۱- قابلیت اشتعال

ویژگی از مواد است که مقدار آن با اعداد صفر تا ۴ مشخص شده و در خانه قرمز رنگ ( خانه بالایی ) لوزی شناسایی خطر ثبت می گردد. هرچه قابلیت اشتعال ماده بیشتر باشد این عدد بزرگتر می شود. عدد ۴ شدیدترین قابلیت اشتعال و عدد صفر علامت غیرقابل اشتعال بودن ماده است.

 ۲- قابلیت فعل و انفعال شیمیایی واکنش پذیری

در خانه زرد رنگ ( خانه سمت راست ) لوزی شناسایی خطر قابلیت فعل و انفعال شیمیایی و میزان پایداری و یا ترکیب با آب را برای ماده نشان می دهد. این خانه نیز با شماره های صفر تا ۴ و با توجه به ویژگی ماده در واکنش پذیری آن طبقه بندی می گردد . این ویژگی ها عبارتند از:

۴ = ماده احتمالاً خطر انفجار دارد

۳ = در صورت وارد آمدن شوک یا حرارت احتمال انفجار دارد

۲ = تغییر شیمیایی شدید ( واکنش پذیری شدید ) دارد.

۱ = در مجاورت حرارت ناپایدار است

۰ = مقاوم و پایدار همیشگی

 

حتما بخوانید : دانلود پاورپوینت رایگان مدیریت مواد زائد خطرناک

 

۳- خطرات بهداشتی

در خانه آبی رنگ لوزی خطر ( خانه سمت چپ ) ویژگی های خطرات بهداشتی و عوارض مواد بر اندام های انسان و محیط زیست مشخص می شود. در این خانه نیز با اعداد صفر تا ۴ میزان خطرات بهداشتی مواد خطرناک برای سلامتی انسان معین می گردد و مانند خانه های دیگر هرچه عدد بزرگتر باشد به همان نسبت بر میزان خطر ماده افزوده می گردد مفهوم و ویژگی هرعدد به شرح زیر است :

۴ =  مواد کشنده  ۳ = مواد بسیار خطرناک  ۲ = ماده خطرناک

۱ = ماده کم خطر  ۰ = ماده معمولی یا بدون خطر

۴- خطرات خاص

در پایین ترین خانه لوزی که معمولاً سفید یا بدون رنگ و برنگ زمینه محل الصاق برچسب می باشد خطرات خاصی را که ماده در شرایط ویژه ای از خود نشان می دهد معین می کنند.

خطراتی مثل واکنش پذیری با آب – اسید یا باز بودن – مسمومیت – اکسیدکنندگی – پلی مریزاسیون – رادیواکتیویته که به ترتیب با علامت های W – ACID – ALKALI – Cor – Oxy  و P نمایش می شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست فایل پیوستی مربوط به گروه های مواد خطرناک رو دانلود و استفاده کنید .

موفق باشید – سایت مهندسی بهداشت محیط ایران .

فرمت : PPT حجم : 2 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پاورپوینت با 58 اسلاید قابل ویرایش می باشد .

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
جزوه علم اپیدمیولوژی pdf

جزوه PDF علم اپیدمیولوژی


تعریف علم اپیدمیولوژی اپیدمیولوژی علم مطالعه توزیع و عوامل تعیین کننده حالات و یا پیشامد های مرتبط با تندرستی در جمعیت ...

بیش از 8 خرید موفق
بهداشت محیط بیمارستان پاورپوینت بهداشت محیط بیمارستان دستورالعمل های بهداشت محیط بیمارستان وظایف بهداشت محیط بیمارستان کتاب بهداشت محیط بیمارستان برنامه عملیاتی بهداشت محیط بیمارستان آموزش بهداشت محیط در بیمارستان چک لیست بهداشت محیط بیمارستان کتابچه بهداشت محیط بیمارستان

دانلود کتابچه بهداشت محیط بیمارستان


کتابچه بهداشت محیط بیمارستان کتابچه بهداشت محیط بیمارستان در 74 صفحه فارسی در قالب ورد قابل ویرایش می باشد. در ادامه ...

بیش از 81 خرید موفق
دانلود جزوات پرستاری pdf پاورپوینت پرستاری Searches related to جزوات پرستاری جزوات پرستاریpdf جزوه پرستاری ویژه جزوه آموزشی پرستاری جزوه بیوشیمی پرستاری جزوه پرستاری سرطان جزوه بیوشیمی مامایی جزوات استخدامی پرستاری جزوه داروشناسی پرستاری

دانلود جزوات پرستاری با ۱۴۰ پاورپوینت


[caption id="attachment_26603" align="aligncenter" width="500"] دانلود جزوات پرستاری ، پاورپوینت پرستاری ، بیش از 140 پاورپوینت رشته پرستاری[/caption] دانلود جزوات پرستاری گردآوری و ...

بیش از 1 خرید موفق

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.