نسخه خوانی

بطری های آب آشامیدنی بسته بندی خوردنی می شود.

مشاهده : 1,622 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
دانلود مجموعه نسخه خوانی

بطری های آب آشامیدنی بسته بندی خوردنی می شود

در این تایپ از زیر مجموعه اخبار علمی وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران ، به یک موضوع تازه ای در ارتباط با بطری های آب آشامیدنی پرداخته ایم.بطری های آب آشامیدنی خوردنی در راه عرضه به بازار است. اما این بطری های آب آشامیدنی چه ویژگی هایی دارند را در ادامه مطلب با من همراه باشید.

بطری های آب آشامیدنی خوردنی می شود

به گزارش مهر/ تا یکسال دیگر آب های آشامیدنی بسته بندی به بازار عرضه خواهند شد که می توان بطری آنها را نیز خورد. این برند آب معدنی که Ooho! نام دارد، یک حباب مملو از آب است که نحوه آب نوشیدن انسان را برای همیشه تغییر می دهد.

جنس بطری های پلاستیکی آب آشامیدنی که در حال حاضر استفاده می شود PET پلی اتیلن ترفتالات می باشد. پلی اتیلن ترفتالات پلیمری است که در اغلب کشور ها برای تولید الیاف پلی استر(۷۰ درصد) رزین بطری (۲۲ درصد) فیلم (۶ درصد) و رزین های پلی استر مهندسی (۲ درصد) به کار رفته، ولی در ایران این پلیمر بیشتر برای ساخت انواع بطری های آب آشامیدنی استفاده می شود.

این حباب نخستین بار توسط سه مهندس در سال ۲۰۱۴ اختراع شد اما مخترعان آن اکنون مشغول جمع آوری سرمایه برای عرضه بطری آب معدنی قابل خوردن به بازار هستند. به گفته این مهندسان هدف از اختراع این بطری ها از بین بردن زباله های مربوط به بسته بندی است.

حتما بخوانید : پلاستیک و بازیافت آن

در حقیقت Ooho! یک شیوه نوین بسته بندی جایگزین برای بطری و لیوان های پلاستیکی است که از عصاره seaweed ساخته شده است. یکی دیگر از ترکیبات آن کلراید کلسیم و سدیم alginate است که از جلبک قهوه ای گرفته می شود. این بطری کاملا طبیعی است و حتی می توان آن را خورد!

بطری های خوردنی آب آشامیدنی

ساشه های Ooho! پاکت های انعطاف پذیر حاوی آب هستند که می توان با ایجاد سوراخی در آن، آب را نوشید. این بسته بندی ها ارزانتر از پلاستیک هستند و می توان از آن برای بسته بندی هرگونه مایعاتی از جمله آب و نوشابه و حتی مواد آرایشی استفاده کرد.

کاهش تولید زباله در مبدا

استفاده از این بطری های آب آشامیدنی قابل خوردن یکی از مثال های بسیار خوب برای کاهش زیاله در مبدا تولید می باشد. تغییر در بسته بندی برای کاهش مقدار مواد سمی ،کاهش حجم و افزایش عمر مفید کالاها، کاهش بسته بندی های اضافی و غیر ضروری ، استفاده از محصولاتی با عمر مفید بالا و محصولات قابل تعمیر،استفاده از محصولات قابل بازیافت و ساخت محصولاتی که مصرف کننده را به تولید زباله کمتر ترغیب میکنند ، از گزینه های مهم در کاهش تولید در مبدا می باشند.

 

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
Searches related to جزوه ایمنی و بهداشت جزوه ایمنی و بهداشت محیط کار علمی کاربردی جزوه ایمنی و بهداشت حرفه ای ایمنی و بهداشت محیط کار+pdf جزوه ایمنی بهداشت و محیط زیست ایمنی و بهداشت محیط کار+ppt سوالات ایمنی و بهداشت محیط کار کتاب ایمنی و بهداشت محیط کار تعریف ایمنی و بهداشت جزوه hse دانلود پاورپوینت اچ اس ای

جزوه ایمنی و بهداشت حرفه ای و HSE


جزوه ایمنی و بهداشت برای بهداشت حرفه ای و HSE آشنایی با سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی – (OHSAS18001:2007) – ...

بیش از 19 خرید موفق

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.