نسخه خوانی

کتابچه ایمنی تجهیزات پزشکی pdf دانلود رایگان

مشاهده : 2,655 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
دانلود رایگان اپلیکیشن نسخه خوانی

کتاب تجهیزات پزشکی و بیمارستانی راهنمای کاربری سریع تجهیزات پزشکی ایمنی تجهیزات پزشکی pdf

کتابچه ایمنی تجهیزات پزشکی محتوایی است که در این تایپک از وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران در زیر مجموعه ایمنی با شما کاربر گرامی به اشتراک خواهیم گذاشت. در اینجا ابتدا مقدمه ای کوتاه در ارتباط با ایمنی برای شما بیان میکنیم و در انتهای همین مطلب می توانید فایل پی دی اف PDF کتابچه ایمنی تجهیزات پزشکی رو دانلود نمایید.

مقدمه ای بر اهمیت ایمنی و سلامت شغلی

ایمنی و بهداشت شغلی شرایط و عواملی است که بر سلامت کارکنان و افراد مربوط در محیط کار تاثیر می گذارد. ایمنی عبارت است از میزان درجه دور بودن از خطر. واژه Hazard که در تعریف علمی ایمنی آمده است، در شرایطی است که پتانسیل رساندن آسیب به کارکنان، تجهیزات و ساختمان ها، از بین بردن مواد یا کاهش کارایی در اجرای یک وظیفه از پیش تعیین شده می باشد.

ایمنی ، وضعیتی است که در آن ، امکان آسیب افراد و یا خسارت به اموال، از طریق یک فرآیند مداوم شناسائی خطرات و مدیریت ریسک ایمنی به سطحی قابل قبول کاهش داده شده و در آن سطح حفظ می شود.

ایمنی و پیشگیری از حوادث شغلی

ایمنی شرایطی است که منابع انسانی را از عوامل مضری که می تواند سلامتی آنان را به خطر اندازد،مصون دارد. مسئولیت عمده ایمن سازی محیط کار به عهده مدیران سطوح بالای سازمان به ویژه مدیران پرسنلی است. البته اهمیت همکاری کلیه کارکنان را در محیط امن نمی توان نادیده گرفت.

به عبارت دیگر ایمنی محیط کار عبارتست از : فراهم آوردن موجباتی که از بیماری ها و حوادث ناشی از کارهای صنعتی جلوگیری می کند.یعنی هر چه تعداد حوادث ناشی از کار کمتر باشد می توان گفت که ایمنی بیشتری در محیط کار وجود دارد. هر گاه در مفاهیم بهداشتی ، یک مفهوم ساده و کاربردی به صورت “پیشگیری از بیماری”تعریف شود،آنگاه “ایمنی” را می توان به معنای “پیشگیری از حادثه” در نظر گرفت. به سخن دیگر کار ایمنی، همان پیشگیری از حادثه است بنابراین درک پدیده حادثه بسیار اهمیت دارد.

حادثه : عبارت است از یک رویداد برنامه ریزی نشده و در نتیجه ناخواسته که موجب بروز زیان می شود.

خطر : شرایطی است که موجب آسیب رسانی می شود. در واقع خطرها مانند مواد منفجره ای هستند که همه جا وجود دارند و بر اثر محرک هایی مثل خطای انسانی ،نارسایی در دستگاه مدیریت، خرابی دستگاه و غیره به حادثه تبدیل می شود.

ایمنی : عبارتست از درجه دور بودن از خطر

ایمنی تجهیزات پزشکی

ایمنی تجهیزات پزشکی ایمنی دستگاه ها در بیمارستان ایمنی و بهداشت محیط در بیمارستان

در جهان امروز به دلیل حوادث فراوانی که رخ می دهد مسئله ایمنی بسیار مورد توجه قرار گرفته است که در بیمارستان ها نیز بایستی به این مسئله توجه شود.در حقیقت توجه به نکات ایمنی موجب کاهش حوادث ناشی از کار می شود. در اینجا می توانید با مطالعه کتابچه ایمنی تجهیزات پزشکی به اطلاعات بسیار خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

فرمت : zip حجم : 2 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب zip که حاوی یک فایل PDF با 68 صفحه فارسی می باشد . تهیه و تدوین : خانم مهندس رسولی

نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط و ساکن شهر خوی . کار طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
پاورپوینت برای بیماری ایدز

پاورپوینت آماده بیماری ایدز


درباره بیماری ایدز بیشتر بدانیم! بنام خدا و با سلام ؛ این تایپک از سایت مهندسی بهداشت محیط ایران رو اختصاصی به ...

مشاهده : 12,065 بار

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.