نسخه خوانی

ماسک N95 چیست و موارد استفاده ماسک N95 در بیمارستان

مشاهده : 33,128 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
آموزش های دستیار دندانپزشکی

ماسک N95  نمونه ای از تجهیزات حفاظت شخصی است که برای جلوگیری از استنشاق ذرات مایع و هوابرد به کار می روند. در واقع این ماسک ها بخشی از استراتژی کنترل عفونت هستند.

ماسک N95, N95 mask,N 95 Respirators,ماسک های بیمارستانی ، ماسک های حفاظتی بیمارستان مااسک n95 چیست

ماسک N95

این ماسک یک ابزار محافظ تنفسی است که برای رسیدن به حفاظت مناسبی از صورت و فیلتراسیون کارآمد در مقابل ذرات هوا برد طراحی شده است. نام گذاری N95 بر این اساس استوار است که وقتی که این ماسک ها تحت تست قرار می گیرند باید حداقل ۹۵ درصد از ذرات بسیار کوچک (۰٫۳ میکرون) را فیلتر کنند. قابلیت فیلتراسیون ماسک های N95 با این میزان فیلتراسیون بیش از ماسک های صورت می باشد. با این حال حتی یک ماسک N95 نیز نمی تواند بطور کامل خطر بیماری یا مرگ را از بین ببرد!

موارد استفاده از ماسک های N95

به طور کلی در مواجهه با هر بیماری که نیاز به رعایت احتیاط هوایی (Air born Precautions) دارد و یا زمان انجام پوسچرهای تولید کننده آئروسل (مانند ساکشن و انتوباسیون) هر بیماری که نیاز به رعایت احتیاطات قطرات (Droplet Precautions) دارد استفاده از ماسک N95 الزامی است.

 سل ریه یا حنجره  بیماری های نیازمند احتیاط های مربوط به انتقال از هوا (Air born Precautions)
سرخک
 آبله مرغان
 زونای منتشر
 بیماران دچار عفونت HIV همراه با سرفه و ارتشاح ریوی
 بیماران دارای زخم باز پوستی ناشی از سل
 سندرم حاد شدید تنفسی (SARS)
 آنفلوانزای H1N1
 تب خونریزی دهنده ویروسی
 انفلوانزای نوع B  بیماری های نیازمند احتیاط های مربوط به انتقال از طریق قطرات (Droplet Precautions)
 مننژیت
 پنومونی مقاوم به چند دارو
 انفلوانزای ساده
 اوریون
 مایکوپلاسما پنومونیه
 سیاه سرفه
 سرخجه
 پارو ویروس B19
 دیفتری حلقی
 مخملک

از ماسک های صورت و جراحی و سایر ماسک های معمولی نمی توان بجای ماسک های N95 استفاده کرد. بطور کلی ماسک های ذکر شده نمی توانند ذرات بسیار کوچک را حذف کنند. می توانید در ادامه فایل PDF مربوط به دستورالعمل استفاده از ماسک های N95 را که در جدول فوق نیز اشاره شد، دریافت کنید.

فرمت : Zip حجم : 300 کیلوبایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب Zip که حاوی فایل PDF فارسی می باشد.(تعداد صفحات : 1)

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم شاغل در معاونت بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا در زمینه علوم بهداشتی رو دنبال میکنم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

آموزش نسخه خوانی

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
دانلود جزوه آمار دانلود جزوه آمار کنکور تجربی دانلود جزوه آمار و احتمال یازدهم دانلود جزوه آمار دبیرستان جزوه آمار و مدلسازی pdf جزوه آمار دبیرستان pdf جزوه آمار+pdf دانلود جزوه آمار و احتمال کنکور جزوه خلاصه آمار

آمار مقدماتی و پیشرفته


جزوه آمار مقدماتی و پیشرفته در قالب پاورپوینت قابل ویرایش آمار به عنوان يك موضوع علمي، امروزه شامل مفاهيم و روش‌هائي ...

بیش از 27 خرید موفق

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.