نسخه خوانی

تعریف نوبت کاری + دانلود پاورپوینت نوبت کاری shift work

مشاهده : 4,548 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
آموزش های دستیار دندانپزشکی

هر نوع کاری که به طور منظم و معین و در بیرون از دریچه زمانی کار روزانه انجام پذیرد ، نوبت کاری گفته می شود. در این تایپک از وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران ، می توانید پاورپوینت آماده و رایگان نوبت کاری را دانلود و حسب مورد از آن استفاده نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

نوبت کاری تعریف نوبت کاری  نوبت کاری چیست  انواع شیفت های کاری  قانون کار شیفت نگهبانی  فوق العاده نوبت کاری  قانون کار شیفت 24 ساعته  نحوه محاسبه شب کاری  کار نوبت کاری چیست

پیامدهای بهداشتی نوبت کاری

  • احتمالا برای قلب زیان آور است.
  • به احتمال قریب به یقین برای مغز زیان آور است.
  • به یقین برای دستگاه گوارش زیان آور است.

 

طبق آمار منتشر شده ۲۵% کل نیروهای کاری با پدیده شیفت کاری مواجهند. با افزایش روز افزون جمعیت دنیا و نیاز به خدمات و صنعتی شدن جوامع ، شیفت کاری به طور مستمر افزایش خواهد یافت. لذا با توجه به اثراتی که نوبت کاری بر سلامت، ایمنی کارکنان و نیز تولید و بهره وری خواهد داشت بایستی مورد توجه و بررسی بیشتر قرار گیرد.

عوارض ناشی از شیفت کاری

بررسی ها نشان داده است حدود ۶۲% کارکنان شب کار از اختلال خواب رنج می برند. و شایعترین شکایت افراد شیفت کار اختلال خواب آنهاست. افراد بالغ به طور متوسط ۷ تا ۷٫۵ ساعت در طی شبانه روز به خواب احتیاج دارند. مدت خواب پس از شیفت شب ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش می یابد و از طرفی نیمی از افراد شب کار در خواب رفتن یا ادامه خواب دچار مشکل می شوند. نوبت کاری هم روی مدت خواب و هم روی کیفیت خواب تاثیر دارد. مدت خواب کارکنانی که به طور دایم شب کارند نسبت به کارکنان صبح کار و عصر کار کمتر است.

مسئله دیگر در مورد مختل شدن خواب روزانه (افراد شب کار) عوامل محیطی به خصوص سر و صدای محیط می باشد. مثل سر و صدای همسایه ، ترافیک ، صدای تلفن و غیره. تا جایی که در برخی مطالعات سر و صدای محیط به عنوان مهمترین عامل اختلال خواب روزانه کارگران شب کار مطرح شده است.

عادت به چرت زدن مشکل دیگر است که این مساله نیز حاکی از ناکافی بودن میزان خواب کارگران روز کار می باشد که به طور متوسط در هفته ۵ تا ۷ ساعت کسری خواب دارند.

جمع بندی و دریافت پاورپوینت نوبت کاری

به صورت مختصر بخشی از پاورپوینت شیفت کاری در بالا ذکر گردید و شما می توانید در ادامه فایل راگینا این پاورپوینت آماده را دانلود نمایید. این پاورپوینت در ۲۱ اسلاید قابل ویرایش و فارسی می باشد.

فرمت : zip حجم : 3 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب zip فشرده و حاوی پاورپوینت با 21 اسلاید فارسی و قابل ویرایش می باشد.

لطفا از طریق دکمه های اشتراک گذاری این مطلب را به اشتراک بگذارید.

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
پاورپوینت زباله های بیمارستانی انواع زباله های بیمارستانی دستورالعمل تفکیک زباله های بیمارستانی بی خطرسازی زباله های بیمارستانی بازیافت زباله های بیمارستانی پسماند بیمارستانی زباله های بیمارستانی چگونه دفع می شوند مدیریت زباله های بیمارستانی تحقیق در مورد زباله های بیمارستانی

پاورپوینت کامل زباله های بیمارستانی


تعریف پسماندهای پزشکی به کلیه پسماندهای عفونی و زیان آور ناشی از بیمارستان ها، مراکز بهداشتی – درمانی، آزمایشگاه های تشخیص طبی و سایر مراکز مشابه گفته می ...

بیش از 19 خرید موفق

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.