نسخه خوانی

تصفیه فاضلاب صنایع پتروشیمی + پارپوینت رایگان

مشاهده : 6,318 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
آموزش های دستیار دندانپزشکی

تصفیه فاضلاب صنایع پتروشیمی + پارپوینت رایگان

تصفیه فاضلاب صنایع پتروشیمی

بنام خدا و با سلام ؛ این تایپک از سایت بهداشت محیط ایران اختصاص به تصفیه فاضلاب در صنعت پتروشیمی هست و در ادامه پس از مقدمه ای کوتاه می توانید پاورپوینت رایگان در ارتباط با همین موضوع دانلود و مطالعه و استفاده کنید .

مقدمه

امروزه با توجه به عوامل زیستی و محیطی بر زندگی و گستردگی صنعت و تکنولوژی و ساخت کارخانه های بزرگ تولیدی و شیمیایی جهت رفع نیازهای انسان و آلودگیهای ناشی از آن، دستاندرکاران بهداشت و محیط زیست را بر این داشته تا به فکر بهینه سازی اوضاع و شرایط پسابها و فاضلابهای صنعتی و شهری بر آیند و در جهت احیای زیستگاههای طبیعی و کاهش عوامل آلوده کننده مطالعات و کارهای فراوانی صورت دهند.

عمدتاً فاضلاب را به سه دسته تقسیم می کنند :

الف) فاضلابهای شهری: ترکیبی از فاضلابهای خانگی ،فاضلاب مراکز و مؤسسات اداری،تجاری و صنعتی و مراکز خدماتی از قبیل بیمارستانها می باشد.

ب) فاضلابهای صنعتی: در اثر فعالیتهای صنعتی و یا از منابع صنعتی و در طول مراحل مختلف تولید بوجود می آید و بعضاً خطرناک ترین نوع فاضلاب را تشیکل می دهند .

ج) هرزآبهای سطحی : مثل سیلابها و یا آبهای روان سطحی زمین و ورود مواد محلول و یا جامد آلوده شده و در نتیجه نوعی آب آلوده تشکیل می شود.در سال های اخیر صنعت پتروشیمی با تعداد زیادی از مسائل زیست محیطی روبرو بوده است که برای حل این مسائل در آینده باید راه حلی پیدا شود .

آلاینده های متداول در صنعت پتروشیمی :

بعضی از پارامترها از قبیل PH ، دما ، جامدات معلق ، شوری ، روغن های معدنی ، BOD و که با صنایع دیگر مشترک بوده و دراینجا نقش بیشتری داشته و یا با تکنولوژی هایی که اخیر اَ تجربه شده می تواند تصفیه شود.

فاضلاب های آبکی ناشی ازصنعت پتروشیمی بوسیله ی موادی که به شرح ذیل می آید توصیف می شوند :

۱- مواد آلی که غیر قابل تجزیه بیولوژیکی هستند و یا به مقدار کمی تجزیه می شوند

۲- ترکیبات نیتروژن

۳-  فلزات سنگین

مواد مورد اول به استثناء هالوژن های آلی مشتق شده که اساساَ شامل یک یا دو اتم کربن هستند ، را به روش معینی نمی توان توصیف کرد . در آن مورد معمولاَ با گروههای زیادی از پلیمریزاسیون ها ، افزودنی ها ،و ترکیبهای متراکم اشتقاقی از واکنش های ثانویه که در فرآیند های مختلف تولید اتفاق می افتند ،روبروهستیم.این قبیل ترکیبات به دلیل وجود گروههای لیوفیلیک یک حلالیت مشخص در آب دارند و به صورت خیلی آهسته اکسیداسیون شیمیایی می شوند .

در مورد دوم ممکن است نمک های آمونیوم ( فرآورده های جانبی متداول بعضی از محصولات از قبیل کاپرولاکتوم ، اکریلونیترال ، اکریلات ها و ……. ) و مواد آلی نیتروژن دار شامل نیتریل ها ، سیانوهیدرین ها ، آمین ها و ترکیبات آروماتیک مشتق شده از نیتروژن را داشته باشیم . این تولیدات قابل تجزیه ی بیولوژیکی معمولاً به کمیت های قابل توجه از یون های آمونیوم یا سرانجام یون های نیترات تبدیل می شوند.

آلاینده های مورد سوم معمولاً به علت زیان های تصادفی کاتالیستها ، تولید کلرین به وسیله ی سلول جیوه و تا حدی خورندگی تجهیزات است ، علاوه بر جیوه فلزاتی که اکثر اوقات ممکن است در فاضلاب وجود داشته باشند و شامل مس ، نیکل ، کبالت ، مولیبیدن ، کروم ، روی ، بیسموت و وانادیوم است.(۳)

جمع بندی :

در بالا مقدمه ای بسیار کوتاه درباره فاضلاب صنعت پتروشیمی ذکر شد ، از پایین همین مطلب ، پاورپوینت رایگان رو دانلود بفرمائید .

موفق باشید | سایت مهندسی بهداشت محیط ایران

فرمت : PPT حجم : 1.2 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پاورپوینت با 97 اسلاید می باشد .

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
پاورپوینت COPD دانلود پاورپوینت برونشیت در تغذیه و رژیم درمانی در برونشیت

دانلود پاورپوینت COPD برونشیت


فهرست مطالب این پاورپوینت COPD شامل موارد زیر می باشد COPD برونشیت برونشیت حاد برونشیت مزمن اقدامات تغذیه ای سناریو ...

بیش از 3 خرید موفق

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.