نسخه خوانی

دانلود رایگان پاورپوینت واکسیناسیون ppt

مشاهده : 52 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
دانلود رایگان اپلیکیشن نسخه خوانی

اهمیت واکسیناسیون و ایمنسازی کودکان

عوامل پیشگیری کننده و ایمنسازی در سر تا سر جهان به عنوان با صرفه ترین وسیله که دارای آثار مشهودی بر بهداشت عمومی می باشد شناخته شده اند. واکسیناسیون یکی از ابزارهای مهم پیشگیری از بیماری های کودکان است و امروز شناخت واکسن ها و بکارگیری آنها سبب کاهش بسیاری از مرگ و میرهای کودکان شده است.

واکسیناسیون واکسیناسیون ppt حقایقی درباره واکسیناسیون کارت واکسیناسیون واکسیناسیون کودکان واکسیناسیون نوزادان واکسیناسیون دامپزشکی جدیدترین برنامه واکسیناسیون کشوری ppt واکسیناسیون سگ

مفهوم ایمنی

به طور کلی پاسخ ایمنی، به کلیه مکانیزم های فیزیولوژیک بدن اطلاق می شود که برای موجود زنده ، قابلیت شناخت مواد بیگانه، خنثی کردن، دفع یا متابولیزه کردن آنها را امکان پذیر می سازد. ایمنی می تواند به شکل ذاتی باشد و یا به صورت اکتسابی در بدن حاصل شود. ایمنی اکتسابی بصورت غیر فعال  یا فعال می باشد. که هر کدام از این موارد می تواند به شکل مصنوعی یا طبیعی بدست آید.

به عنوان مثال در ایمنی فعال ، شکل مصنوعی می تواند در نتیجه واکسیناسیون و شکل طبیعی می تواند در نتیجه ابتلا به بیماری در بدن حاصل گردد.

تعریف واکسن

واکسن ، آنتی ژنی است ک می تواند سیستم ایمنی را تحریک کرده و سبب تولید آنتی بادی های خاص در بدن گردد. انواع واکسن از نظر ماهیت می تواند شامل ویروس ، یا باکتری ضعیف شده یا کشته شده توکسوئید یا قسمتی از سلول باشد.

دریافت پاورپوینت واکسیناسیون و ایمن سازی

پاورپوینت ایمن سازی در کودکان رو می توانید در ادامه مطلب از وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران به رایگان دریافت کنید. این پاورپوینت شامل ۶۷ اسلاید فارسی و قابل ویرایش می باشد که در زیر به برخی از عناوین ان اشاره می شود. شایان ذکر است دریافت این پاورپوینت برای دانشجویان رشته های بهداشت مفید می باشد و برای سایر افراد توصیه نمی شود. بررسی دقیق محتوایی قبل از هرگونه و پرزنت بر عهده دریافت کننده فایل می باشد.

  • تعریف واکسیناسیون و ایمن سازی
  • مفهوم ایمنی و واکسن
  • انواع واکسن ها
  • نکات قابل توجه در واکسیناسیون
  • نحوه تزریق واکسن ها
  • انواع واکسن ها به همراه توضیحات شامل ثلاث، MMR، هپاتیت ،فلج اطفال و …

 

فرمت : zip حجم : 2.14 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پاورپوینت با 67 اسلاید فارسی و قابل یرایش می باشد.

برای هرگونه پرزنت و استفاده از محتوا ، از به روز بودن محتوا اطمینان حاصل نمایید.

نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط و ساکن شهر خوی . کار طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
دانلود گزارش کارآموزی بهداشت محیط

دانلود گزارش کارآموزی بهداشت محیط


دانلود مجوعه کامل گزارش کارآموزی مهندسی بهداشت محیط بنام خداوند خوبی ها و با سلام به همه بهداشت محیطی ها عزیز در ...

مشاهده : 18,535 بار

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.