نسخه خوانی

پاورپوینت آماده تماس دهنده های بیولوژیکی چرخان RBC

مشاهده : 3,839 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
آموزش های دستیار دندانپزشکی

پاورپوینت آماده تماس دهنده های بیولوژیکی چرخان RBC

بنام خداو با سلام ؛ در این تایپک از سایت بهداشت محیط ایران ، به اشتراک یک پاورپوینت در ارتباط با تماس دهنده های بیولوژیکی چرخان Rotating Biological Contactor یا RBC از زیر مجموعه تصفیه فاضلاب پرداخته ایم ، که پس از مقدمه ای کوتاه در ارتباط با RBC میتوانید در انتهای همین مطلب ، پاورپوینت آماده رو دریافت و حسب مورد ازش استفاده نمایید .

A rotating biological contactor or RBC is a biological treatment process used in the treatment of wastewater following primary treatment. The primary treatment process removes the grit and other solids through a screening process followed by a period of settlement.

تماس دهنده های بیولوژیکی چرخان RBC

ابتدا در دهه ۱۹۶۰ در آلمان غربی به کار گرفته شدند و بعدها در ایالات متحده رواج یافتند.

یک RBC متشکل از چندسری صفحات مدور مجاور و نزدیک هم ازجنس پلی استر یا پلی ونیل کلراید است که در فاضلاب غوطه ور شده و درون آن چرخانده می شود.
صفحات استوانه ای پلاستیکی به یک محور افقی متصل شده و در واحدهایی با ابعاد تقریبی استاندارد به قطر ۳٫۵ متر و طول ۷٫۵ متر موجود هستند.

مساحت سطح صفحه در یک واحد استاندارد در حدود ۹۳۰۰مترمربع و واحدهایی با تراکم بالاتر به صفحات با مساحت تقریبی ۱۳۹۰۰مترمربع نیز موجود می باشد.
مزیت اصلی فرآیند RBC سهولت بهره برداری و در نتیجه کاهش هزینه های انرژی است.

همانند صافی های چکنده در RBC نیز پیش تصفیه فاضلاب به صورت ته نشینی اولیه و یا آشغالگیری و ته نشینی ثانویه برای جداسازی جامدات از مایع ضروری می باشد.
RBC برای حذف BOD؛ پیش تصفیه فاضلاب های صنعتی؛ حذف همزمان BOD و نیتریفیکاسیون ؛ نیتریفیکاسیون پیشرفته و دنیتریفیکاسیون استفاده می شود.

  • روش بیولوژیکی ساده و قابل اطمینان تصفیه فاضلاب های خانگی و صنعتی است.
  • این صفحات بر روی یک میله افقی در درون مخزنی با کف استوانه ای سوار شده اند
  • سطح فاضلاب به گونه ای است که همیشه حدود ۴۰درصد از کل مساحت صفحه ها در درون آن غوطه ور است.
  • مجموع صفحه ها و میله در درون مخزن پر از فاضلاب می چرخند.

در حالیکه میله میچرخد، سطح صفحه های چرخان به شکل متناوب بامیکروارگانیسم ها و مواد آلی فاضلاب و هوا تماس پیدا می کنند. در هنگام چرخش، میکروارگانیسم ها به صفحه ها می چسبند و اکسیژن لازم برای حفظ شرایط هوازی در سامانه از هوا به فاضلاب انتقال داده میشود.

با گذشت زمان میکروارگانیسم هایی که به صفحه ها چسبیده اند با مصرف مواد آلی فاضلاب روی سطح صفحه رشد می کنند و یک لایه زیستی را تشکیل می دهند.پس از مدتی چون لایه ی زیستی ضخیم می شود، شرایط بی هوازی در نزدیک به سطح صفحه گسترش می یابد و لایه زیستی ضخیم شده، که لایه لزج نامیده می شود با ورود جریان فاضلاب برش داده می شود.

*چرخش صفحات، هوادهی و نیز نیروی برشی که موجب ریزش بیوفیلم از سطح دیسک میشود را تامین می کند.

اطلاعات و تصاویر بیشتر رو میتوانید در فایل پاورپوینت مشاهده کنید .

فرمت : PPT حجم : 8 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پاورپوینت با 65 اسلاید مصور و قایل ویرایش می باشد .

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.