نسخه خوانی

آشنایی با استاندارد ISO 14001 : 2004 سیستم مدیریت محیط زیست

مشاهده : 4,259 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
آموزش های دستیار دندانپزشکی

آشنایی با استاندارد ISO 14001 : 2004سیستم مدیریت محیط زیست

بنام خدا؛ پاورپوینت ۳۸ اسلایدی رایگان در ارتباط با آشنایی با استاندارد ISO 14001 : 2004 سیستم مدیریت محیط زیست موضوع این تایپک از زیر مجموعه مهندسی بهداشت جرفه ای می باشد که شما رو دعوت میکنم پس از مقدمه ای کوتاه این پاورپوینت رو به رایگان دریافت کنید.

آشنایی با استاندارد ISO 14001 : 2004

ISO 14001 is the principal management system standard which specifies the requirements for the formulation and maintenance of an EMS. This helps to  control your environmental aspects, reduce impacts and ensure legal compliance.

معرفی سازمان بین المللی استاندارد ISO: International Standard Organizatio

یک مرجع جهانی متشکل از مراجع ملی استاندارد (اعضاء  ایزو) به شمار می آید که کار آماده سازی استانداردهای بین المللی را به عهده دارد. موسسه استاندارد وتحقیقات صنعتی ایران در سال ۱۳۳۹ تاسیس و از همان سال به عضویت سازمان بین المللی ایزو پذیرفته شد.  ایران با بیش از ۹۵۰۰ استاندارد در بین کشورهای گروه D8 بعد از ترکیه دارای بیشترین تعداد استاندارد ملی است .

این مقاله را هم حتما بخوانید : تکنیک مطالعه مخاطرات و عملیات HAZOP STUDY

تعاریف و اصطلاحات ISO 14001 : 2004

  • محیط زیست : محیطی شامل : هوا ،آب ، خاک، منابع طبیعی ،گیاهان ، جانوران ، انسان و روابط متقابل بین آنها که سازمان در آن فعالیت می نماید .
  • جنبه محیط زیستی: بخشی از فعالیتها ، محصولات یا خدمات یک سازمان که بتواند با محیط زیست تأثیر متقابل داشته باشد .
  • جنبه محیط زیستی بارز  :جنبه محیط زیستی مخربی است که اثرات عمیق  در محیط زیست داشته  و یا الزام قانونی داشته و باید در سازمان رعایت گردد .
  • پیامد محیط زیستی : هر تغییری اعم از نامطلوب  یا مفید که تمام یا بخشی از آن ناشی از جنبه های محیط زیستی سازمان باشد.
  • توسعه پایدار : آسانترین تعریف در این خصوص عبارتست از : بدست آوری بیشتر از منابع کمتر برای مدت طولانی تر
  • بهبود مستمر : فرآیند ارتقای سیستم مدیریت محیط زیست برای دستیابی به بهبودهائی کلی در عملکردمحیط زیستی در راستای خط مشی محیط زیستی سازمان .
  • طرف ذینفع :فرد یا گروهی که به عملکرد محیط زیستی یک سازمان مربوط می باشد یا از آن تأثیر می پذیرد .
  • سازمان : شرکت ، بنگاه ، اداره ، مجتمع کاری ، نهاد مسئول یا موسسه، یا بخش یا ترکیبی از آنها ، اعم از ثبت شده یا نشده ،دولتی ،عمومی یا خصوصی که دارای وظایف و تشکیلات ادارای خاص خود باشد .
  • سیستم مدیریت زیست محیطی : بخشی از سیستم مدیریت کلی سازمان می باشد که مدیریت جنبه های زیست محیطی همراه با فعالیت تجاری سازمان را تسهیل می بخشد . فعالیتهای طرح ریزی  ، مسئولیتها ، اعمال ، روشها ، فرآیندها و منابع برای تهیه ، اجراء ، حصول ، بازنگری و حفظ خط مشی  زیست محیطی می باشد .
  • خط مشی زیست محیطی : بیانیه اعلام شده توسط سازمان راجع به مقاصد و اصول آن در رابطه با عملکرد زیست محیطی کلی سازمان که چارچوبی برای اقدام و برای تعیین اهداف کلان و خرد زیست محیطی آن بدست می دهد .

سایر توضیحات رو در ارتباط با ISO 14001 :2004 رو میتونید با دانلود فایل پیوستی مطالعه بفرمائید . امیدواریم که این اشتراک براتون سودمند باشه .

پیروز  موفق باشید .

فرمت : Ppt حجم : 520 کیلوبایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پاورپوینت با 38 اسلاید می باشد .| لطفا در صورت استفاده کپی رایت نویسنده این پاورپوینت را حفظ نمایید.

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
دانلود پاورپوینت روانشناسی شخصیت

دانلود پاورپوینت روانشناسی شخصیت


پاورپوینت روانشناسی شخصیت پاورپوینت روانشناسی شخصیت حاوی 418 اسلاید فارسی و قابل ویرایش می باشد. در این پاورپوینت از تعریف شخصیت ...

بیش از 16 خرید موفق
نسخه خوانی تکنسین دارو یادگیری سریع داروها یادگیری انلاین خواند نسخه آموزش کار در داروخانه

فایل های آموزش نسخه خوانی


مجموعه آموزشی نسخه خوانی مدام به روز می شود. این مجموعه حاوی ویدئو های اموزشی، جزوات پی دی اف قابل ...

بیش از 673 خرید موفق

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.