نسخه خوانی

پاورپوینت آماده مواد ضدعفونی کننده شیمیایی دانلود رایگان

مشاهده : 4,647 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
آموزش های دستیار دندانپزشکی

پاورپوینت آماده مواد ضدعفونی کننده شیمیایی دانلود رایگان ppt مواد ضدعفونی کننده ها در بهداشت محیط دانلود پاورپوینت رایگان

بنام خدا ، سلام دوستان؛

در این تایپک از سایت بهداشت محیط ایران ، در زیر مجموعه گندزداها و ضدعفونی کننده ها با یک پاورپوینت آماده خوب به روز هستیم. پس از مقدمه ای بسیار کوتاه که از همین پاورپوینت برای شما نقل میکنیم میتونید در انتها دانلود نمایید. امیدوار هستیم که اشتراک خوبی براتون باشه.

مقدمه ای بر ضدعفونی کننده ها

مواد شیمیایی و فیزیکی قرنهاست که برای از بین بردن میکروارگانیسم ها استفاده می شوند.

اولین بار Semmelweis ارزش شستن دست‌ها با محلول‌های گندزدا را در پیشگیری و کاهش دادن مرگ‌های ناشی از عفونت‌های پس از زایمان نشـان داد، سپس لیستر (Lister) نیز موفق شد با به کارگیری اسید کربولیک شمار عفونت زخم‌ها را کاسته و از آنها پیشگیری نماید.

اهمیت استفاده از مواد گندزدا حتی در عصر آنتی بیوتیک‌ها نیز کاسته نشده و در حال حاضر استفاده از روش‌های عفونت زدایی (گندزدایی وسترون سازی) از پایه های مهم برنامه های موفق کنترل عفونت‌های بیمارستانی است.

تعریف واژه ها :

 • Sterilization :  ازبین بردن همه میکرو ارگانیسم هااز جمله فرمهای مقاوم آنها
 • Disinfection: ازبین بردن بیشتر میکرو ارگانیسم ها به جز اسپورها
 • Antisepsis: ازبین بردن میکرو ارگانیسم های از بافت های زنده
 • Preservation: موادی جهت جلوگیری از تکثیر میکروارگانیزمها در محصولات فرموله شده مثل:  مواد غذایی،دارویی و آرایشی به طوریکه از فساد آنها جلوگیری کند.

Phenols-bisphenols-cresole

 • فنل ها اکثرا بعنوان ضدعفونی کننده استفاده می شود و از قیر tar بدست می اید که حاصل تقطیر زغال می باشد.
 • فنل و کروزول دارای فعالیت باکتریسیدالی علیه گرم مثبت ها و گرم منفی ها می باشند اما اسپور باکتریها به این مواد مقاوم می باشد
 • فنیل فنل و  black fluieds موثر علیه مایکوباکتریوم می باشند اما بیس فنل بر مایکوباکتریوم بی اثر است. این مواد به خصوص درصورت هالوژنه بودن دارای فعالیت ضدقارچی هستند.
 • فنل موثر بر ویروس های پوشش دار است
 • فنیل فنل موثر بر ویروس های پوشش دارو بدون پوشش است
 • تری کلوزان یک فنیل اتر کلرینه شده می باشد که دارای فعالیت  باکتریو استاتیک – وسیع الطیف می باشد
 • مورداستفاده تری کلوزان: صابون ،شامپو بدن ، ژل های ضدعفونی دست است.

اطلاعات کامل رو در باره بسیاری از ضدعفونی کننده های شیمیایی رو در پاورپوینت آماده ای که در ادامه برای دانلود شما عزیزان قرار دادیم مطالعه نمایید.

ضمنا مطالب زیر را نیز حتما مطالعه کنید :

فرمت : zip حجم : 2 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب 79 اسلاید قابل ویراش و فارسی می باشد.

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
جزوه علم اپیدمیولوژی pdf

جزوه PDF علم اپیدمیولوژی


تعریف علم اپیدمیولوژی اپیدمیولوژی علم مطالعه توزیع و عوامل تعیین کننده حالات و یا پیشامد های مرتبط با تندرستی در جمعیت ...

بیش از 8 خرید موفق

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.