نسخه خوانی

دانلود پاورپوینت رایگان تصفیه فاضلاب کارخانه کاغذ سازی و خمیر کاغذ

مشاهده : 5,457 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
آموزش های دستیار دندانپزشکی

بسیاری از فرایندهای صنعتی همانند کاغذ سازی در سراسر کشور ما و همچنین در سراسر دنیا در حال تولید حجم بالایی از فاضلاب ها و پساب های صنعتی هستند. بسیاری از این پساب ها با انجام یک سری فرایندهای تصفیه و سبک سازی وارد شبکه های جمع آوری فاضلاب ، رودخانه ها و یا زمین و مزارع کشاورزی می شوند! این پساب ها که اغلب طی فرایندهای مختلفی در صنایع تولید می شوند یکی از منابع اصلی آلودگی آبها و از بین رفتن موجودات آبزی، تهدید بهداشت عمومی و محیط زیست می باشند.

کاغذ سازی فاضلاب کاغذ سازی تصفیه فاضلاب خمیر کاغذ تصفیه فاضلاب کارخانه ساخت کاغذ ppt

فاصلاب کارخانه کاغذ سازی

کاغذ یکی از پر استفاده ترین مواد در زندگی روزمره ماست که از الیاف گیاهی با محتوای سلولزی بالا تشکیل شده است.این الیاف از درختان متنوعی بدست می آیند بطوری که یک سوم کل چوب جهان برای تولید کاغذ مصرف می شود. فرایند کاغذسازی مراحل زیاد و البته متنوعی دارد. از طرفی همانند صنایعی همچون نفت،پتروشیمی،خودروسازی از پرمصرفترین منابع آب به شمار می رود. و به طبع آن جزو صنایعی با بالاترین میزان تولید فاضلاب در جهان می باشد.

فاضلاب صنایع کاغذ سازی در کنار حجم زیاد، دارای غلظت های بالایی از COD ،BOD، مواد معلق، رنگ و کدورت می باشد. بسیاری از ترکیبات موجود در فاضلاب صنایع کاغذ سازی علاوه بر اینکه تنوع بالایی دارند ، کم محلول در آب نیز می باشند و در مقابل تصفیه بیولوژیکی نیز مقاومت دارند. لذا در فرایندهای متداول تصفیه فاضلاب مشکلاتی رو پدید می آورند.

این مطلب را نیز حتما بخوانید : دانلود پاورپوینت بازیافت کاغذ

در این میان ترکیبات کلردار و مواد رنگزا به عنوان نگرانی های اصلی در تصفیه این فاضلاب ­ها است. همچنین تأثیر سوء تخلیه این فاضلاب­ ها بر زیبایی و مسایل زیست محیطی را هم باید در نظر داشت. مجموع این عوامل باعث شده تا فاضلاب صنایع کاغذ سازی یکی از مشکل ترین فرایند های تصفیه صنعتی را داشته که با پیچیدگی در فرایندهای مربوطه همراه است.

پاورپوینت آماده تصفیه فاضلاب کارخانه کاغذ سازی

در ادامه فایل آماده و رایگان پاورپوینت کارخانه کاغذسازی و خمیر کاغذ را به رایگان می توانید دریافت کنید. تعداد پاورپوینت ها ۲ عدد و به زبان فارسی و قابل ویرایش می باشند. امید است که این اشتراک رایگان برای شما مفید باشد.

فرمت : Zip حجم : 3 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب Zip بوده که محتوی 2 عدد فایل پاورپوینت فارسی قابل ویرایش در ارتباط با صنایع کاغذ سازی و تصفیه فاضلاب این صنعت می باشد.

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.