نسخه خوانی

دانلود رایگان جزوه تصفیه فاضلاب مهندسی بهداشت محیط pdf

مشاهده : 10,867 بار ۱ دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
دانلود مجموعه نسخه خوانی

جزوه تصفیه فاضلاب موضوع این تایپک از مهندسی بهداشت محیط ایران می باشد. شما پس از مقدمه ای کوتاه ، می توانید جزوه تصفیه فاضلاب را از پایین این مطلب دانلود نمایید.

دانلود کتاب تصفیه آب و فاضلاب جزوه اصول مهندسی تصفیه آب و فاضلاب رشته عمران دانلود کتاب تصفیه فاضلاب دکتر منزوی دانلود جزوه اصول تصفیه آب و پسابهای صنعتی دانلود کتاب اصول تصفیه آب دکتر چالکش امیری جزوه اصول مهندسی تصفیه آب و فاضلاب دکتر کریمی دانلود جزوه شبکه های آب و فاضلاب جزوه تصفیه فاضلاب

تعریف فاضلاب

فاضلاب یا پساب ، آب مصرف شده ای است که قابلیت مصرف در بهترین حالت خود را بخاطر تغییر در خواص فیزیکی،شیمیایی یا بیولوژیکی از دست داده است. بعبارتی ساده تر به مجموعه آبهای آلوده فاضلاب گفته می شود.

بخش عمده ترکیبات فاضلاب را آب تشکیل می دهد اما مواد و ناخالصی های دیگری نیز بسته با ماهیت فاضلاب مانند مواد آلی قابل تجزیه بیولوژیکی BOD، مواد جامد اعم از معلق و محلول ، پاتوژنها ، فلزات سنگین، مواد آلی مقاوم به تجزیه بیولوژیکی و غیره است .

تولید فاضلاب

با گسترش فعالیت های شهری انسانی و توسعه صنایع مختلف، نیاز به مصرف آب و به دنبال آن تولید فاضلاب و پساب های صنعتی در حال افزایش می باشد. گاها تخلیه این پساب ها و فاضلاب ها بدون در نظر گرفتن استانداردهای زیست محیطی ، باعث ایجاد مشکلات عدیده بهداشت عمومی و آلودگی محیط زیست می باشد. به طوری که به یکی از مهمترین چالشهای بشری تبدیل شده است. باید بخاطر داشته باشیم که آلودگی منابع طبیعی تهدیدی بزرگ برای ادامه نسل بشر بوده و به طور مستقیم و یا غیر مستقیم بر روی بهداشت و سلامت انسان ها تاثیر می گذارد.

هدف از تصفیه فاضلاب

  1. گرفتن مواد معلق و شناور از فاضلاب
  2. اکسیداسیون مواد ناپایدار آلی موجود در فاضلاب و تبدیل آنها به مواد پایدار و سپس ته نشین ساختن و جداسازی مواد
  3. جداسازی مواد سمی،محلول ها و نا محلول ها از فاضلاب نظیر ترکیب های فلزات سنگین
  4. گندزدایی و کشتن میکروبها در فاضلاب

نقش مهندسین بهداشت و محیط زیست

با توجه به اهمیت آلودگی ناشی از تصفیه و دفع ناصحیح پساب ها ، نقش مهندسین بهداشت (بهداشت محیط و غیره) و مهندسین محیط زیست در کنترل این آلودگی ها بسیار اساسی است به طوری که می توانند با تعیین خط مشی و تدوین و نظارت بر استانداردهای لازم ، از تاثیرات زیانبار آلودگی های ناشی از فاضلاب و پساب های صنعتی بر محیط زیست و متعاقبا بر بهداشت عمومی بکاهند.

با توجه به این که یکی از شاخه های مهم در مهندسی بهداشت محیط، مهندسی آب و فاضلاب می باشد لذا دانشجویان رشته مهندسی بهداشت محیط باید نسبت به بهبود دانش خود در این زمینه اقدام نموده و البته بتوانند در آینده با ارائه راهکارهای مناسب در این مهم سهیم باشند.

دانلود جزوه تصفیه فاضلاب

در پایین همین مطلب می توانید به رایگان جزوه تصفیه فاضلاب که به فرمت PDF می باشد را دانلود نمایید.این جزوه برای دانشجویان و کارشناسان بهداشت محیط می تواند بسیار مفید باشد. امیدواریم که این اشتراک برای شما مفید باشد.

 

فرمت : zip حجم : 2.8 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب Zip  که حاوی فایل پی دی اف با 107 صفحه فارسی تصفیه فاضلاب می باشد.

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

یک دیدگاه


  • profile avatar
    نویسنده : فاطمه 24 , آوریل , 18

    سلام وقنتون بخیر جزوه کلیات بهداشت محیط رو لطفا قرار بدید پلیییییز

دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
پاورپوینت COPD دانلود پاورپوینت برونشیت در تغذیه و رژیم درمانی در برونشیت

دانلود پاورپوینت COPD برونشیت


فهرست مطالب این پاورپوینت COPD شامل موارد زیر می باشد COPD برونشیت برونشیت حاد برونشیت مزمن اقدامات تغذیه ای سناریو ...

بیش از 3 خرید موفق
نسخه پزشک خواندن نسخه پزشک فرم نسخه پزشک Rx در نسخه نویسی نسخه خوانی آنلاین نسخه خوانی آزمایشگاه اختصارات نسخه نویسی pdf اموزش نسخه خوانی ازمایش دانلود فیلم آموزش نسخه خوانی

نمونه نسخه های پزشکی نمونه ۴


نمونه نسخه های پزشکی سری چهارم با 120 نمونه نسخه پزشک دارای باز نویسی به همراه نکات کلیدی قابل دریافت بصورت ...

بیش از 8 خرید موفق

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.