نسخه خوانی

پاورپوینت OCRA روش ارزیابی فعالیت های تکراری شغلی

مشاهده : 2,531 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
دانلود مجموعه نسخه خوانی

روش ارزیابی فعالیت های تکراری شغلی OCRA در واقع یک ابزاری برای آنالیز شغلی است.و برای ارزیابی عوامل ریسک بر روی اندام های فوقانی همچون شانه،آرنج ،مچ دست،دست و انگشتان دست ) بکار گرفته می شود. OCRA مخفف عبارت Occupational Repetitive Actions می باشد.

Occupational Repetitive Actions روش ارزیابی فعالیت های تکراری شغلی OCRA با دانلود پاورپوینت رایگان آماده

مقدمه ای بر OCRA

یکی از عمده ترین ناراحتی های کارگران،اختلالات اسکلتی-عضلانی مربوط به کار می باشد. این اختلالات عمدتا در نواحی خاصی از بدن همانند ستون فقرات گردنی، کمری و اندام های فوقانی مشاهده می شوند.

بروز فراوان اختلالات اندام فوقانی به دلیل ظرافت،آسیب پذیری و درگیر بودن بیشتر این اندام ها حین انجام کار نسبت به اندام تحتانی می باشد. که به تبع آن این اندام ها (اندام فوقانی) بیشتر در معرض عوامل خطر اختلالات اسکلتی-عضلانی از قبیل تکرار زیاد، اعمال نیروی زیاد، کار پیوسته و بدون استراحت ،وضعیت های بدنی نامناسب و عوامل تاثیر گذار اضافی (ارتعاش ، سرما،گرما و غیره) قرار میگیرد. و در نتیجه استعداد بیشتری در ابتلا به اختلالات اسکلتی عضلانی دارند.

معرفی کوتاه ارزیابی فعالیت های تکراری شغلی (OCRA (Occupational Repetitive Actions

E.occhipinti ابداع کننده روش ارزیابی فعالیت های تکراری شغلی Occupational Repetitive Actions در سال ۱۹۹۸می باشد که پس از او D.Colombini تکمیل کننده این روش بود.

از لحاظ  ادراکی این شاخص بر مبنای روش توصیه شده بوسیله NIOSH برای محاسبه شاخص بلند کردن بار و فعالیت های حمل دستی قرار دارد. از لحاظ تجربی ، شاخص مواجهه می تواند برای بدست آوردن یک ارزیابی مفید و کلی از عوامل ریسک مختلف مورد آنالیز برای طبقه بندی انواع مختلف شغلی در بردارنده تماس های متنوع و عمده با چنین عوامل ریسکی بکار رود.

متغیر های ریسک و نمره شاخص OCRA از اصول فیزیولوژیکی،بیومکانیکی و اپیدمیولوژیکی نشات می گیرند. و بر مبنای اطلاعات بنیانگذار این روش ( ارزیابی فعالیت های تکراری شغلی OCRA) ،پیشنهاد می شود که نمره شاهص مواجهه بیشتر از ۴ بعنوان یک شغل با ریسک بالا و نمره شاخص مواحهه بین ۰٫۸ تا ۴ بعنوان یک شغل با ریسک متوسط تلقی می شود.

دریافت اطلاعات بیشتر با دانلود پاورپوینت آماده

برای دریافت توضیحات تکمیلی ، می توانید پاورپوینت آماده روش ارزیابی فعالیت های تکراری شغلی را به رایگان از باکس دانلود زیر دریافت نمایید. امیدوار هستیم که اشتراک مفیدی برای شما از طرف وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران باشد.

فرمت : Zip حجم : 65 کیلوبایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب Zip که حاوی یک پاورپوینت با 25 اسلاید فارسی رد ارتباط با OCRA می باشد.

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
فلج کودکان پاورپوینت بیماری فلج اطفال پولیومیلیت پاورپوینت پولیومیلیت ppt

پاورپوینت بیماری فلج اطفال


بیماری فلج کودکان پولیومیلیت، یکی از بیماری های عفونی مسری است که به وسیله ویروس های تایپ ۱، ۲ یا ۳ ...

بیش از 11 خرید موفق

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.