نسخه خوانی

پاورپوینت اصول و تکنولوژی کنسرو کردن مواد غذایی

مشاهده : 2,601 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
دانلود مجموعه نسخه خوانی

کلمه کنسرو سازی از لغت یونانی Conservar به معنی حفظ کردن گرفته شده است و کنسرو کردن مواد غذایی نیز عبارتست از ایجاد شرایطی که بتوان تحت آن شرایط بتوان محصول مورد نظر را برای مدتهای طولانی حفظ نمود. در ادامه به مقدمه ای کوتاه درباره کنسرو کردن مواد غذایی اشاره خواهد شد و در انتها می توانید پاورپوینت آماده اصول و تکنولوژی کنسرو کردن مواد غذایی را به رایگان از وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران دریافت نمایید.

پاورپ.ینت اصول کنسرو کردن مواد غذایی ppt, کنسرو مواد غذایی لیست غذاهای کنسروی انواع غذاهای کنسروی انواع کنسرو گوشتی انواع محصولات کنسرو کنسرو غذای آماده انواع کنسروجات انواع غذاهای کنسروی هانی انواع کنسرو خورشت

اصول کنسرو کردن مواد غذایی

بر اساس از بین بردن ماوم ترین میکروب بیماریزا نسبت به حرارت می باشد که باکتری کلستریدیوم بوتولینوم می باشد و یک باکتری غیر بیماریزای دیگر که مقاومت زیادی در مقابل حرارت دارد. ابداع روش به سال ۱۷۹۰ در فرانسه بر می گردد. نیکلای اپرت عقیده داشت که اگر مواد غذایی در یک ظرف سر بسته دما داده شود و پس از آن از نفوذ هوا به داخل بسته جلوگیری شود، می توان آنها را برای مدت طولانی نگه داری کرد.

بعنوان اولین تجربه در سال ۱۸۰۴ اولین کنسرو ظروف شیشه ای در آب جوش تولید و بر روی ملوانان یک کشتی آزمایش شد. در سال ۱۸۰۹ موسسه صنایع ملی فرانسه پس از ۸ ماه بررسی کارهای اپرت آنرا تایید نمود. روش اپرت بنام Appertizetion خوانده شد و پنجاه سال مورد استفاده قرار گرفت.

اپرت در جایی اعلام کرد اصل کار نقش دما در از بین بردن و عقیم کردن آنزیمهاست. پاستور دانشمند بزرگ پس از مطالعه و آزمایش ثابت کرد در کنسرو ها نقش اصلی بر عهده اثر دما بر روی میکرو ارگانیسم ها می باشد.

در ایران در سال ۱۳۱۶ اولین کارخانه تولید کنسرو ماهی در بندعباس ایجاد شد.

دریافت پاورپوینت اصول و تکنولوژی کنسرو کردن مواد غذایی

این پاورپوینت فارسی و قابل ویرایش در ۷۰ اسلاید تنظیم شده است که شما فرهیخته گرامی می توانید در صورت نیاز این فایل را به رایگان از وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران دانلود نمایید. و با توجه به اینکه قابل ویرایش نیز می باشد می توانید نسبت به حذف یا اضافه کردن اطلاعات نیز اقدام کنید.

مطالب زیر نیز میتوانند برای شما مفید باشند

 

فرمت : zip حجم : 5 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی Zip بوده که حاوی یک پاورپوینت با 72 اسلاید فارسی و قابل ویرایش می باشد.

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
مدیریت پسماند پزشکی پاورپوینت

مدیریت پسماندهای پزشکی – پاورپوینت


پاورپوینت مدیریت پسماندهای پزشکی و بیمارستانی شامل دو پاورپوینت مناسب چهت مطالعه و ارائه های دانشجویی و دانش اموزی می ...

بیش از 73 خرید موفق
بیوتروریسم چیست bioterrorism عوامل بیولوژیک پاورپوینت بیوتروریسم ppt طبقه بندی انواع عوامل بیولوژیک بیوتروریسم

پاورپوینت بیوتروریسم ppt


پاورپوینت بیوتروریسم با 22 اسلاید فارسی قابل ویرایش می باشد که توسط وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران تنظیم شده ...

بیش از 39 خرید موفق

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.