نسخه خوانی

پاورپوینت آماده ارزیابی پوسچر به روش RULA دانلود رایگان

مشاهده : 8,337 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
دانلود رایگان اپلیکیشن نسخه خوانی

 ارزیابی پوسچر به روش reba ارزیابی ارگونومی به روش rosa فرم ارزیابی پوسچر به روش qec روش های ارزیابی ارگونومی ارزیابی پوسچر رولا روش رولا در ارگونومی ارزیابی پوسچر به روش rosa نمونه ارزیابی پوسچر به روش rula

ارزیابی پوسچر به روش RULA

سلام دوستان؛ این تایپک رو اختصاص دادیم به یک پاورپوینت آماده در ارتباط با ارزیابی پوسچر به روش Rapid Upper Limb Assessment (رولا) که پس از مقدمه ای کوتاه از همین پاورپوینت ، میتونید در انتهای همین مطلب این پاورپوینت رو از سایت مهندسی بهداشت محیط ایران دانلود و حسب مورد ازش استفاده کنید. امیدوار هستیم که اشتراک پاورپوینت ۲۷ اسلایدی RULA براتون مفید باشه.

روش های ارزیابی اختلالات اسکلتی- عضلانی

شیوه های گوناگونی برای ارزیابی مواجهه شغلی با ریسک فاکتورهای اختلالات اسکلتی-عضلانی وجود دارد. به کمک این روش ها می توان مشاغلی که خطر ابتلا به این گونه اختلالات در آنها بالاست را شناسایی نمود :

  • شیوه های مشاهده ای
  • شیوه های دستگاهی یا مستقیم
  • شیوه های خود گزارشی
  • شیوه های پرسشنامه ای

روش های مشاهده ای نظیر OWAS و RULA و REBA و QEC همه بر پایه ارزیابی پوسچر فرد هنگام کار استوارند و توصیه هایی جهت بهبود آن ارایه می کنند.

انواع روش های ارزیابی پوسچر به روش OWAS و RULa

تاریخچه روش RULA

در طی دو دهه گذشته آگاهی نسبت به اختلالات اسکلتی عضلانی اندام های فوقانی،مچ دست،آرنج یا شانه افزایش یافته است . یکی از روش های ارزیابی خطر بروز آسیب های اسکلتی-عضلانی در اندام های فوقانی ، روش رولا RULA (ارزیابی سریع اندام فوقانی) می باشد. روش رولا که از دسته روش های مشاهده ای قلم-کاغذی است توسط مک آتامنی و کورات (۱۹۹۳) ارایه شده است.

اهداف روش رولا Rapid Upper Limb Assessment

  • ارایه روشی برای غربالگری سریع جمعیت کاری که با ریسک فاکتورهای اختلالات اسکلتی-عضلانی اندام فوقانی مواجهه دارند.
  • شناسایی فعالیت های ماهیچه ای مرتبط با پوسچر کار، اعمال نیرو و انجام کارهای استاتیک یا تکراری که به بروز خستگی ماهیچه کمک می کنند.
  • ارائه راهکارهایی برای پیشگیری از بروز اختلالات اسکلتی-عضلانی اندام فوقانی و کاهش شیوع آنها.

روند ارزیابی در روش RULA

رولا بر پایه روش OWAS طراحی و توسعه یافته است به طوری که می توان گفت RULA شکل تکامل یافته OWAS برای ارزیابی خطر بروز اختلالات اسکلتی-عضلانی در اندام های فوقانی می باشد.

در رولا پوسچر اندام های گوناگون بدن مشاهده شده و بر اساس اصول خاصی امتیاز گذاری می شود. امتیاز های بالا نشان دهنده فشارهای اسکلتی عضلانی بیشتر است. امتیاز پوسچر اندام های گوناگون با یکدیگر ادغام شده و سرانجام با در نظر گرفتن فعالیت ماهیچه ای و نیروی اعمال شده امتیاز نهایی که گویای خطر بروز آسیب است مشخص می گردد.

جمع بندی

مقدمه ای در بالا بدان اشاره شد مختصری در ارتباط با روش RULA بود که میتوانید جهت مطالعه بیشتر و همچنین در اختیار داشتن یک فایل آموزشی پاورپوینت در این زمینه فایل پیوستی رو دانلود نمایید.

مطالب زیر را نیز حتما مطالعه نمایید :

فرمت : Ppt حجم : 2 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پاورپوینت با 27 اسلاید قابل ویرایش می باشد.

نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط و ساکن شهر خوی . کار طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
مارمولک های خانگی

روش های مبارزه با مارمولک خانگی


مارمولک خانگی را بیشتر بشناسیم مارمولک خانگی شاید در اکثر نقاط کشور اهمیتی نداشته باشه اما هستند نقاطی که از اهالی ...

مشاهده : 68,993 بار

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.