نسخه خوانی

کتابچه ایمنی مواد شیمایی ، سموم و گندزدا بیمارستان MSDS

مشاهده : 4,280 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
دانلود رایگان اپلیکیشن نسخه خوانی

کتابچه ایمنی مواد شیمایی ، سموم و گندزدا بیمارستان,MSDS بیمارستان

ایمنی مواد شیمایی ، سموم و گندزدا بیمارستان – MSDS

بنام خدا و با سلام ؛ ایمنی مواد شیمایی ، سموم و انواع گندزداها در بیمارستان ها یکی از موارد حائز اهمیت در بهداشت محیط بیمارستان می باشد . لذا در این زمینه یک کتابچه ای رو در زمینه MSDS و ایمنی مواد شیمیایی بیمارستان با شما به اشتراک می گذاریم که مربوط به دانشگاه علوم پزشکی قم هست . در انتهای همین مطلب و پس از مقدمه ای کوتاه می توانید به رایگان دانلود و مطالعه بفرمائید .

MSDS

MSDS یا برگه اطلاعات ایمنی مواد از حروف اول کلمات ، Safety (ایمنی) ، و Material (مواد) ، Data (اطلاعات) و Sheet ( برگه یا ورقه) تشکیل یافته و به برگه یا ورقه ای اطلاق می شود که اطلاعات ایمنی ماده روی آن درج شده باشد .

هنگامی که با مواد شیمیایی مختلف کار می کنیم امکان بروز حوادث مختلف نظیر تماس پوستی بلع، استشمام، آزاد یا ریخته شدن مواد در محیط و غیره وجود دارد . بنابراین بسیار مهم است که بدانیم در مقابله با این حوادث چگونه باید عمل نمود. اطلاعات لازم برای این منظور در برگه هایی به نام برگه های اطلاعات ایمنی مواد یا همان MSDS جمع آوری می گردد که در موارد اضطراری می توان از آنها استفاده نمود.

برگه اطلاعات ایمنی مواد، اطلاعات پایه ای درباره مواد یا فرآورده های شیمیایی را در بر می گیرد. این برگه، دارای اطلاعاتی پیرامون خصوصیات، پتانسیل آسیب زایی مواد، نحوه استفاده ایمن و چگونگی برخورد در مواقع اضطراری است .

msdss

MSDS متشکل از متن ها و عبارت های استاندارد بوده و اطلاعات بهداشتی و ایمنی مواد شیمیایی را بطور خلاصه بیان می کند . این اطلاعات توسط کارشناسان مجرب سازمان های بین المللی از شرکت های سازنده و مراکز کنترل سموم، جمع آوری و اصلاح و بررسی شده است . این برگه ها، برگه های اطلاعات فنی هستند و اطلاعات مربوط به خطرات ویژه، کارکردن ایمن و دستورالعمل های اضطراری و اطلاعات اساسی مواد شیمیایی را برای مصرف و کاربرد آن ها در محیط کار توسط کاربران فراهم می نماید.

کتابچه ایمنی رو به رایگان دانلود و مطالعه نمایید .

فرمت : PDF حجم : 1 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قابل PDF و در 40 صفحه می باشد .

نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط و ساکن شهر خوی . کار طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
گزارشکار آزمایشگاه شیمی محیط

گزارش کار آزمایشگاه شیمی محیط


شیمی محیط در بهداشت محیط واحد شیمی محیط یکی از واحد های شیرین کارشناسی مهندسی بهداشت محیط هست . این واحد ...

مشاهده : 7,464 بار
آلودگی محیطی مواد غذایی

آلودگی محیطی مواد غذایی


آلودگی محیطی مواد غذایی + دانلود پاورپوینت آماده بنام خدا  مقدمهای بر آلودگی محیطی مواد غذایی : غذاهایی را بهداشتی می نامند که ...

مشاهده : 2,898 بار

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.