نسخه خوانی

آموزش داروشناسی داروهای ۵ میلی گرم ویژه نسخه خوانی

مشاهده : 587 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
آموزش های دستیار دندانپزشکی

یادگیری سریع داروها جزوه داروشناسی داروخانه لیست کامل داروها و کاربرد آنها لیست کامل داروها pdf داروشناسی عمومی pdf آموزش داروشناسی آموزش داروشناسی و نسخه خوانی دانلود داروخانه فارسی کامل

اهمیت آموزش داروشناسی داروخانه

یکی از موضوعاتی که همیشه در مباحث آموزش نسخه خوانی داروخانه گفته ایم، موضوع آموزش داروشناسی داروخانه است. بعبارتی پایه و اساس نسخه خوانی ، داروشناسی است و هر چقدر که بتوانید داروشناسی خودتون رو تقویت کنید ، بعنوان یک تکنسین داروخانه ، در هر بخشی کار کنید ، موفق خواهید بود.

از آنجایی که اگر زمینه داروشناسی نداشته باشید، یادگیری آن مقداری سخت و زمان بر خواهد بود ، اما با مطالعه صحیح و اصولی می تونید براحتی ضمن افزایش قدرت نسخه خوانی و دایره داروشناسی ، ماندگاری داروها رو در ذهنتون هم افزایش دهید.

بدین منظور پیشنهاد می کنیم حتما اگر تازه شروع به آموزش داروشناسی نسخه خوانی کرده اید، حتما :

  • روزانه با تعداد کم دارو شروع کنید، بعنوان مثال روزانه ۱۰ تا ۲۰ دارو بر اسلس قدرت یادگیری تون مطالعه کنید.
  • داروها رو به سطوح سخت ، متوسط و آسان بر اساس تجربه خودتون تقسیم کنید.
  • حتما داروهایی که در بالا طبقه بندی کردید رو اولویت بندی کنید و داروهای سخت رو روزانه به دفعات تکرار کنید.
  • داروهای روزهای قبل رو مجدد در ابتدا روز بعد مرور کنید.
  • در مورد داروها تحقیق کنید ، شکل ها و دز های مختلف داروها رو ببینید و بشناسید. این کار با دیدن عکس جعبه داروها خیلی مفید خواهد بود.
  • در حین مطالعه داروها ، دزها و اشکال مهم دارویی رو در برگه ای جداگانه یادداشت کنید.
  • داروهایی که احساس میکنید نسبت به هم شباهت نوشتاری یا شنیداری دارند حتما یادداشت کنید.
  • حتما و حتما از نمونه نسخه پزشک برای تمرین داروشناسی استفاده کنید چون نسخه های پزشکی هم تمرین خوبی برای مرور داروهاست و هم دایره داروشناسی شما رو افزایش میده.
  • اگر دسترسی به داروخانه دارید حتما مدتی بعنوان کارآموز در داروخانه کار کنید.
  • و ….

داروهای ۵ میلی گرم در داروشناسی داروخانه

این داروها ، همه داروهای ۵ میلی گرمی را شامل نمی شوند اما جز پر مصرف ترین آنها می باشند که بسیار در تشخیص داروها در این دسته دارویی به شما کمک می کنند. تصاویر این داروها رو در زیر ببینید.همچنین توضیحات داروها و همینطور بررسی این داروها بر روی نسخه های پزشکی رو می تونید در ویدیو زیر از پیج یوتیوب مون ببینید که بسیار برای شما مفید خواهد بود.

https://youtu.be/HhYE5onD9XM?si=MYV_2V4Rg7nzy8u9

داروی بوسیپیرون داروی پردنیزولون داروی مدروکسی پروژسترون داروشناسی داروخانه جزوه داروشناسی داروخانه و نسخه خوانی

آموزش نسخه خوانی داروخانه اموزش داروشناسی داروخانه دوره نسخه خوانی داروهای بیزوپرولول داروی کلردیازپوکساید داروی دس لوراتادین داروی اکسی بوتینین داروخانه

داروی متی مازول داروی وارفارین داروی آملودیپین 5 میلی گرم داروشناسی داروخانه آموزش داروشناسی آموزش نسخه پیچی داروخانه مهندس وکیلی

 

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم شاغل در معاونت بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا در زمینه علوم بهداشتی رو دنبال میکنم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

آموزش نسخه خوانی

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
پاورپوینت بیماری اسهال پاورپوینت بیماری کمبود ید پاورپوینت اسهال کودکان پاورپوینت انواع اسهال دانلود پاورپوینت بیماری اسهال و کمبود ید در بدنppt

پاورپوینت بیماری اسهال و کمبود ید


پاورپوینت بیماری اسهال و کمبود ید پاورپوینت بیماری اسهال و بیماری کمبود ید در بدن مجموعه در 43 اسلاید می باشد ...

بیش از 6 خرید موفق

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.