نسخه خوانی

میکروارگانیسم های مهم در فرآیند لجن فعال

مشاهده : 8,262 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
آموزش های دستیار دندانپزشکی

میکرو ارگانیسم سیستم لجن فعال در تصفیه فاضلاب لجن فعال+pdf فرایند لجن فعال انواع لجن فعال ارزیابی عملکرد روش لجن فعال در تصفیه فاضلاب لجن فعال متعارف

میکروارگانیسم های مهم در لجن فعال و شناخت و نقشی که در فرآیند لجن فعال دارند را در قالب یک فایل PDF در این تایپک از مهندسی بهداشت محیط ، برای شما دانش پژوه عزیز به اشتراک گذاشتیم . پس از مقدمه ای بسیار کوتاه ، طبق روال همیشگی ما در ارائه جزوات و فایل های دانلودی، میتوانید در انتهای همین مطلب فایل پیوستی رو به رایگان دانلود و حسب نیازتون ازش بهره برداری نمایید . شایان ذکر می باشد که منابع مورد استفاده در این فایل پیوستی در انتهای هر بخش نیز ذکر شده است . پس ما همراه باشید ….

میکروارگانیسم های مهم در فرآیند لجن فعال

در این بخش تنها به مقدمه ای کوتاه در ارتباط با باکتری پرداختیم ، سایر میکرو ارگانیسم ها در فایل پیوستی مطالعه بفرمائید .

باکتری

ارگانیسم های تک سلولی هستند و نقش اصلی در تصفیه فاضلاب را بازی می کنند . معمولا به سه شکل دایره ای(کوکوس)، استوانه ای(باسیلوس) و مارپیچی(اسپیرال) مشاهده می شوند . واحد اندازه گیری آنها میکرون می باشد .

حتما بخوانید : ارزیابی عملکرد لجن فعال تصفیه فاضلاب + محاسبات

یک میکرون ۰٫۰۰۱ میلی متر می باشد . اکثر باکتری ها درارای ۰٫۵ تا ۱ میکرون پهنا و ۲ تا ۵ میکرون طول می باشند. باکتری ها با تقسیم بایناری تکثیر می یابند . زمانی که طول می کشد تا یک باکتری تقسیم شود زمان تولید مثل می گویند . گونه های مختلف باکتری دارای زمان تولید مثل گوناگونی از چند دقیقه تا چند روز هستند . زمان تولید مثل یک گونه خاص باکتری بستگی به محیط هم دارد . برای مثال باکتری E.coli که در روده حیوانات خون گرم دیده می شود در محیط کشت براث زمان تکثیر ۱۷ دقیقه است ،اما زمان تولید مثل این باکتری در شیر ۱۲٫۵ دقیقه می باشد . باکتری های موجود در لجن فعال عمدتا گرم منفی بوده و جز تشکیل دهنده و مهم لخته یا همان فلوک بیولوژیکی می باشند. نقش اصلی انها اکسید نمودت مواد آلی و تغییر شکل مواد مغذی و تولید پلی ساکارید و سایر مواد پلی مری است که در لخته سازی بیوماس دخالت دارند .

برای مطالعه کامل انواع میکروارگانیسم های مهم در لجن فعال و نقش اونها ، فایل پیوستی رو از باکس زیر به رایگان دریافت کنید .

پیروز باشید | www.iehe.ir

فرمت : PDF حجم : 1.6 مگابایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب PDF و غیر قابل ویرایش میباشد .

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم شاغل در معاونت بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا در زمینه علوم بهداشتی رو دنبال میکنم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

آموزش نسخه خوانی

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
پاورپوینت COPD دانلود پاورپوینت برونشیت در تغذیه و رژیم درمانی در برونشیت

دانلود پاورپوینت COPD برونشیت


فهرست مطالب این پاورپوینت COPD شامل موارد زیر می باشد COPD برونشیت برونشیت حاد برونشیت مزمن اقدامات تغذیه ای سناریو ...

بیش از 4 خرید موفق
پاورپوینت مجاری ادراری دانلود پاورپوینت کلیه پاورپوینت کلیه انسان قالب پاورپوینت کلیه تم پاورپوینت کلیه دانلود پاورپوینت فیزیولوژی کلیه

پاورپوینت کلیه و مجاری ادراری


پاورپوینت کلیه و مجاری ادراری این پاورپوینت در 79 اسلاید فارسی و قابل ویرایش می باشد. لازم به ذکر هست که ...

بیش از 62 خرید موفق

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.