نسخه خوانی

راهنمای کنترل بهداشتی آب استخر های شنا

مشاهده : 6,311 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
آموزش های دستیار دندانپزشکی

راهنمای کنترل بهداشتی آب استخر های شنا

راهنمای کنترل بهداشتی آب استخر های شنا

استفاده های زیباشناختی و تفریحی آب، بعنوان یکی از مص ارف آب در هر اجتماع می باشد. استفاده از محیطهای آبی طبیعی و یا مصنوعی بعنوان شناگاهها از دیرباز مورد توجه انسان بوده است. بطوریکه امروزه شنا بعنوان یک فعالیت تفریحی و ورزشی مفید از نظر جسمی و روحی در نظر گرفته میشود. در کشور عزیز ما ایران روز به روز به ایـن امـاکن مخـصوص از طـرف بخـش خصوصی افزوده می شود.

توجـه بـه مـسائل و جوانـب بهداشـتی استخر های شنا بـرای تـأمین سـلامت و رفــاه افــراد شناگربــسیار مهــم اســت. از مــوارد بهداشتی مهــم در ایــن زمینـه توجـه بـه کیفیـت آب مـصرفی مـیباشـد. بطوریکـه منبـع آب مـصرفی بایــد دارای ویژگــیهــای فیزیکــی ، شــیمیایی و میکروبــی مناســب بــوده و در طول استفاده از آب این ویژگی ها در حد مطلوب حفظ گردد.

این مطلب را هم حتما بخوانید : پاورپوینت استخر و بیماری های منتقله

در استخر های شنا بــدن انــسان مــستقیماً بــا آب در تمــاس خواهــد بــود. همچنــین غوطــهور شــدن در آب ممکــن اســت باعــث ورود آب بــه دهــان، بینــی، گــوش و چــشم گــردد. لــذا در صــورت آلــودگی شــیمیایی و میکروبــی انتقال بیماریها را به همراه خواهد داشت.

کنتــرل بهداشــتی آب استخر های شنا جهــت حفــظ ســلامت افــراد شناگر و جلـوگیری از انتقـال بیماری ها دارای اهمیـت اسـت. همچنـین حفـظ جنبـه هـای  ظــاهری و زیباشــناختی و خوشــایند بــودن آب بــرای مــصرف کننــده مهــم است.

در کــشور عزیــز مــا امــر نظــارت بــر مــسائل بهداشــتی استخر های شنا از جملـه نظـارت بـر بهداشـت آب آنهـا بـر عهـده متخصـصین بهداشت محیط در مراکز بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی میباشد.

راهنمای کنترل بهداشتی آب استخر های شنا توسط مرکز سلامت محیط و کار تهیه و تنظیم گردیده است و راهنمای کاملی در ارتباط با این موضوع بخصوص برای کارشناسان عزیز مهندسی بهداشت محیط می باشد. در ادامه از باکس دانلود می توانید این راهنمای بهداشتی رو دریافت و مطالعه بفرمائید. امید هست که اشتراک مفیدی با شما عزیزان بوده باشد.

سایر مطالبی که شاید دوست داشته باشید مطالعه کنید :

پاورپوینت رایگان نانو فناوری در تصفیه آب و پساب

استانداردهای EPA برای آب شرب

فرمت : Pdf حجم : 548 کیلوبایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پی دی اف می باشد

profile avatar
نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم شاغل در معاونت بهداشت خوی | کار آموزش، طراحی و تولید محتوا در زمینه علوم بهداشتی رو دنبال میکنم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

آموزش نسخه خوانی

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات تصادفی فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
پاورپوینت COPD دانلود پاورپوینت برونشیت در تغذیه و رژیم درمانی در برونشیت

دانلود پاورپوینت COPD برونشیت


فهرست مطالب این پاورپوینت COPD شامل موارد زیر می باشد COPD برونشیت برونشیت حاد برونشیت مزمن اقدامات تغذیه ای سناریو ...

بیش از 3 خرید موفق
نسخه خوانی تکنسین دارو یادگیری سریع داروها یادگیری انلاین خواند نسخه آموزش کار در داروخانه

فایل های آموزش نسخه خوانی


مجموعه آموزشی نسخه خوانی مدام به روز می شود. این مجموعه حاوی ویدئو های اموزشی، جزوات پی دی اف قابل ...

بیش از 721 خرید موفق
تب کریمه کنگو گوشت آلوده به تب کریمه کنگو پیشگیری از تب کریمه کنگو واکسن تب کریمه کنگو عکس تب کریمه کنگو علائم تب کریمه کنگو شیوع تب کریمه کنگو در ایران راههای انتقال تب کریمه کنگو درمان تب کریمه کنگو ppt پاورپوینت تب کریمه کنگو پاورپوینت CCHF

تب کریمه کنگو


چرا پاورپوینت تب کریمه کنگو را دریافت کنم ؟ عزیزان دانش پژوه ، فایل پاورپوینت منظمی در 26 اسلاید برای استفاده ...

بیش از 33 خرید موفق
کاراموزی بهداشت محیط نحوه نوشتن گزارش کار بهداشت محیط نمونه گزارش کارآموزی بهداشت عمومی سایت بهداشت محیط ایران

دانلود گزارش کارآموزی بهداشت محیط


دانلود گزارش کارآموزی بهداشت محیط گزارش کار اموزی های بهداشت محیط این مطلب در دو شکل ارایه شده است. یکی دارای ...

بیش از 230 خرید موفق

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.