نسخه خوانی

راهنمای کنترل بهداشتی آب استخر های شنا

مشاهده : 1,802 بار بدون دیدگاه نویسنده: داود وکیلی
دانلود رایگان اپلیکیشن نسخه خوانی

راهنمای کنترل بهداشتی آب استخر های شنا

راهنمای کنترل بهداشتی آب استخر های شنا

استفاده های زیباشناختی و تفریحی آب، بعنوان یکی از مص ارف آب در هر اجتماع می باشد. استفاده از محیطهای آبی طبیعی و یا مصنوعی بعنوان شناگاهها از دیرباز مورد توجه انسان بوده است. بطوریکه امروزه شنا بعنوان یک فعالیت تفریحی و ورزشی مفید از نظر جسمی و روحی در نظر گرفته میشود. در کشور عزیز ما ایران روز به روز به ایـن امـاکن مخـصوص از طـرف بخـش خصوصی افزوده می شود.

توجـه بـه مـسائل و جوانـب بهداشـتی استخر های شنا بـرای تـأمین سـلامت و رفــاه افــراد شناگربــسیار مهــم اســت. از مــوارد بهداشتی مهــم در ایــن زمینـه توجـه بـه کیفیـت آب مـصرفی مـیباشـد. بطوریکـه منبـع آب مـصرفی بایــد دارای ویژگــیهــای فیزیکــی ، شــیمیایی و میکروبــی مناســب بــوده و در طول استفاده از آب این ویژگی ها در حد مطلوب حفظ گردد.

این مطلب را هم حتما بخوانید : پاورپوینت استخر و بیماری های منتقله

در استخر های شنا بــدن انــسان مــستقیماً بــا آب در تمــاس خواهــد بــود. همچنــین غوطــهور شــدن در آب ممکــن اســت باعــث ورود آب بــه دهــان، بینــی، گــوش و چــشم گــردد. لــذا در صــورت آلــودگی شــیمیایی و میکروبــی انتقال بیماریها را به همراه خواهد داشت.

کنتــرل بهداشــتی آب استخر های شنا جهــت حفــظ ســلامت افــراد شناگر و جلـوگیری از انتقـال بیماری ها دارای اهمیـت اسـت. همچنـین حفـظ جنبـه هـای  ظــاهری و زیباشــناختی و خوشــایند بــودن آب بــرای مــصرف کننــده مهــم است.

در کــشور عزیــز مــا امــر نظــارت بــر مــسائل بهداشــتی استخر های شنا از جملـه نظـارت بـر بهداشـت آب آنهـا بـر عهـده متخصـصین بهداشت محیط در مراکز بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی میباشد.

راهنمای کنترل بهداشتی آب استخر های شنا توسط مرکز سلامت محیط و کار تهیه و تنظیم گردیده است و راهنمای کاملی در ارتباط با این موضوع بخصوص برای کارشناسان عزیز مهندسی بهداشت محیط می باشد. در ادامه از باکس دانلود می توانید این راهنمای بهداشتی رو دریافت و مطالعه بفرمائید. امید هست که اشتراک مفیدی با شما عزیزان بوده باشد.

سایر مطالبی که شاید دوست داشته باشید مطالعه کنید :

پاورپوینت رایگان نانو فناوری در تصفیه آب و پساب

استانداردهای EPA برای آب شرب

فرمت : Pdf حجم : 548 کیلوبایت برای دانلود رایگان کلیک کنید

فایل پیوستی در قالب پی دی اف می باشد

نویسنده : داود وکیلی

درود بر شما ؛ داود وکیلی هستم ، کارشناس بهداشت محیط و ساکن شهر خوی . کار طراحی و تولید محتوا رو دنبال میکنم . طراحی رو صرفا برای کارهای خودم انجام میدم . امیدوار هستم که وبسایت مهندسی بهداشت محیط ایران براتون مفید باشه.

برنامه اندروید نسخه خوانی - دانلود رایگان از کافه بازار

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
توجه مهم : دیدگاه های شامل توهین و بی احترامی و تبلیغاتی پذیرفته نخواهد شد.

محصولات فروشگاه ما

نمایش همه محصولات
گزارشکار آزمایشگاه شیمی محیط

گزارش کار آزمایشگاه شیمی محیط


شیمی محیط در بهداشت محیط واحد شیمی محیط یکی از واحد های شیرین کارشناسی مهندسی بهداشت محیط هست . این واحد ...

مشاهده : 7,545 بار
دانلود گزارش کارآموزی بهداشت محیط

دانلود گزارش کارآموزی بهداشت محیط


دانلود مجوعه کامل گزارش کارآموزی مهندسی بهداشت محیط بنام خداوند خوبی ها و با سلام به همه بهداشت محیطی ها عزیز در ...

مشاهده : 16,554 بار

مختصری درباره وبسایت علمی آموزشی مهندسی بهداشت محیط ایران

وب سایت مهندسی بهداشت محیط ایران از اردیبهشت ماه 1392 با هدف ارائه محتوای بهداشتی با محوریت مهندسی بهداشت محیط پا به دنیای مجازی گذاشته است.ما در سایت مهندسی بهداشت محیط ایران سعی در به اشتراک گذاری محتوای مفید برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و همکاران بهداشتی داشته و تمام سعی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به پیشنهادات و انتقادات شما نیازمندیم. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد.